Knauf Knauf

KNAUF FASĀDES SILTINĀŠANA

Weiter

Fasādes

Fasāde ir katras ēkas redzamā daļa, kas rada pirmo iespaidu un uzrunā ikkatru garāmgājēju. Būtiski, lai ēkas vizuālais tēls ir pārliecinošs, estētiski baudāms un kvalitatīvs, tā organiski iekļaujoties kopējā arhitektoniskajā ainavā. Glīta fasāde vēsta par to, ka ēka ir profesionāli būvēta, labi pasargāta un sniedz tās iemītniekiem komfortu. Siltinot fasādes ar KNAUF sistēmām, ēku iekštelpu klimats ir labāks gan ziemā, gan vasarā. Iekštelpās kļūst patīkamāks, temperatūra iekštelpās nemainās, neskatoties uz āra temperatūras izmaiņām. Turklāt fasādes siltināšana ir naudas ietaupīšanas veids - tas ietaupa enerģiju telpas apsildīšanai, pagarina ēkas kalpošanas laiku un palielina nekustamā īpašuma vērtību. Fasāžu siltināšana uzlabo arī ēku izskatu. Ēka ir aizsargāta no laika apstākļu negatīvās ietekmes, fasāde ilgu laiku izskatās jauna un estētiska - tā neplaisā, neveido pelējumu. No fasādes apdares lielā mērā ir atkarīga visas ēkas kvalitāte. Ieguldot fasādes kvalitātē, Jūs pagarināsiet nama mūžu!

Knauf fasādes siltināšana - darbu tehnoloģija

Kā pareizi veikt ēku ārsienu siltināšanas darbus? Skaties un uzzini knifus un detaļas!

1.Solis

Sagatavošana

Sagatavošana

Pirms darba uzsākšanas logi, durvis jānosedz ar aizsargplēvi. Vispirms pārbaudiet pamatni, pie kuras jūs pielīmēsit siltumizolāciju. Tai jābūt stingrai un sausai, bez putekļiem nestspējīgai. Sienas ar ievērojamiem nelīdzenumiem (>5 mm/m), uz kurām tiks līmētas izolācijas plāksnes, pirms līmēšanas jānolīdzina. Visām pamatnēm jābūt izturīgām, sausām,līdzenām, bez taukvielām un putekļiem, bez saķeri mazinošu materiālu atlikumiem. Pārbaudiet, vai esošie pārklājumi (krāsojums un vecais apmetums) ir izturīgi un saderīgi ar līmjavu (piem. ar Klebespahtel M ). Gruntējumam pirms darba turpināšanas ļaujiet nožūt vismaz 12 stundas. Pamatne jāgruntē ar Knauf Tiefengrund dziļo grunti.

2.Solis

Cokola profila uzstādīšana

Vispirms nosakiet cokola profila montāžas augstumu. Pirms siltināšanas sistēmas montāžas ar niveliera vai ūdens līmeņrāža palīdzību veiciet tās mērījumus.

Cokola profilu pie pamatnes piestipriniet ar dībeļiem, stiprinājumiem jābūt 3 vienā metrā. Ar iegarenu caurumu palīdzību cokola profils tiek uzstādīts vajadzīgajā līmenī un piestiprināts ar dībeļiem. Dībeļu stiprināšanas dziļumam jābūt vismaz 6 cm.

3.Solis

Izolācijas plākšņu līmēšana

Uz izolācijas plāksnes malas pa perimetru uzklājiet 5x2 cm līmjavas joslu un plāksnes vidusdaļā uzliekat līmes punktus. Līmei jānoklāj vismaz 40% virsmas. Šādi sagatavotu plāksni 10 min. laikā jāpielīmē pie sienas. Izolācijas plāksnes tiek vienmērīgi piespiestas pie pamatnes. Uz gludām pamatnēm izolācijas plāksnes var līmēt, līmjavu pilnībā uzklājot uz plāksnes virsmas ar robaino špakteļlāpstu . Izolācija plāksnes precīzi līmēt vienu pie otras sākot no apakšas uz augšu veidojot ≥ 100mm šuvju nobīdi. Līmjavu var uzklāt arī mehāniski. Līmi uzklāj viļņotu svītru veidā. Līmējot minerālvates plāksnes ar Klebespachtel M vai Kleber PM līmjavu vispirms uzklāj plānā kārtā, iestrādājot to plāksnes šķiedrā, un tikai pēc tam uzklāj pārējo līmjavu. Līmēšanas procesā plākšņu spraugās līmjava nedrīkst iekļūt. Iespējamās radušās šķirbas (virs 2 mm) aizpilda ar sagatavēm no izolācijas materiāla. Līmējot EPS ar Klebespachtel P vai Kleber PM šķirbas var aizpildīt ar mazapjomīgām putām. Apliekot logu un durvju ailas, jāievēro, lai plākšņu savienojuma krustojumu vietas būtu vismaz 10 cm attālumā no stūriem. Gan līmeniskās, gan vertikālās plākšņu salaiduma vietas nedrīkst iezīmēt vienotu līniju ar durvju un logu ailām, sienu ievirzījumiem vai citu veidu atvēruma vietām; sienu ievirzījumu vietās, pie logu un durvju ailām plāksnes uz virsmām klāj ar pārkari.

Pēc līmjavas sacietēšanas (1 - 2 dienas) plākšņu laukumus var pielīdzināt ar smilšpapīru, lai novērstu sīkus nelīdzenumus. Stūros ieteicams uzlikt stūru profilus, kas tos padarīs izturīgākus. Pēc sienas apstrādes ar smilšpapīru rūpīgi jāsavāc putekļi.

4.Solis

Dībeļu montāža

Dībeļošanu veic 1 - 3 dienas pēc izolācijas plākšņu pielīmēšanas un pirms armējošā slāņa uzklāšanas. Dībeļa garumu parasti nosaka ar vienkāršiem aprēķiniem: stiprinājuma dziļums nesošajā konstrukcijā + esošais apmetums + līmjava ar izolācijas slāni = dībeļa garums. Siltumizolācijas stiprinājumu skaits atkarībā no siltumizolācijas materiāla un ēkas ģeogrāfiskās atrašanās vietas var svārstīties no 4 līdz 12 dībeļiem uz kvadrātmetru.

Urbumu dībeļa iedzīšanai sienā veic perpendikulāri attiecībā pret pamatni; urbja diametru nosaka pēc nepieciešamā dībeļa izmēriem. Dzenot sienā dībeļus, iesaka lietot plastmasas āmuru, lai nesabojātu to serdi; slikti iedzītu, bojātu vai deformētu dībeli izņem un nomaina pret jaunu, iedzenot to netālu no iepriekšējās vietas. Izveidojušos caurumu aizblīvē ar izolējošiem materiāliem – nav pieļaujams to aizpildīt ar līmjavu.

5.Solis

Armējošā slāņa izveidošana

Pirms armēšanas darbu uzsākšanas ar Klebespachtel P vai Klebespachtel M pieliek visus nepieciešamos nostiprinājuma, šuvju un nobeiguma profilus un papildus stiprinājumus. Ja kopš siltumizolācijas plākšņu ieklāšanas ir pagājušas vairāk kā divas nedēļas, ārējo virsmu vēlreiz jānotīra ar smilšpapīru, lai noņemtu bojāto virsmas mikroslānīti. Logu un durvju nišu savienojuma vietās veic armēšanu ar armējošā auduma slokšņu palīdzību loga vai attiecīgi durvju ailas platumā, pie tam ar minimālo attālumu 15 cm no stūra uz katru pusi. Logu un durvju stūros tiek veikta diagonālā armēšana, ieteicamais izmērs 200 x 350 mm. Armēšanas līmjavu uz plāksnēm uzklāj ar PFT Ritmo, PFT G4, vai robotās ķelles palīdzību. Armējošo sietu iespiež svaigajā uzklātajā līmjavas kārtā (tai ir jāizspiežas cauri armēšanas sietam), uzklāj papildus līmjavu un to izlīdzina; armēšanas sietu ieteicams klāt virzienā no augšas uz leju ar min. pārlaidumu 10 cm savienojuma vietās; 10 cm pārlaidumu ieteicams ievērot arī stiprinājuma vietās, ja minētais slānis nesasniedz 3 mm biezumu, 12-24 stundu laikā ieteicams uzklāt vēl vienu līmjavas slāni bez armējošās kārtas; armējošais siets nedrīkst atrasties tieši uz izolācijas slāņa, armējošajam sietam jābūt uzklātam bez ielocēm un no abām pusēm jābūt pārklātam ar līmjavu; armējošā sieta struktūra nedrīkst parādīties līmjavas virspusē; armējošajam audumam jāatrodas armatūras slāņa ārējā trešdaļā. Lai paaugstinātu izturību pret mehāniskiem bojājumiem, var veikt dubultu armējumu pamatslānī. Laika intervāls starp abiem armējumiem nedrīkst pārsniegt 24 stundas.

6.Solis

Dekoratīvā apmetuma uzklāšana

Pirms dekoratīvā apmetuma ( Conni S , Kati S ) uzklāšanas jāuzklāj Knauf Putzgrund Fassade . Pirms lietošanas iepakojuma saturu vienmēr rūpīgi samaisīt. Putzgrund Fassade jāklāj vienmērīgi un bez notecējumiem ar otu, mīksto sareni vai veltnīti, līdz nosegta visa virsma. Apmetumu var uzklāt tikai pēc pilnīgas grunts izžūšanas, min. 12 stundām. Žūšanas laiks ir atkarīgs no vides temperatūras un mitruma, kā arī no pamatnes uzsūkšanas spējas. Dekoratīvo apmetumu Strukturputz „Biezpiens” zīmējumu veido ar apļveida kustībām. Ja apmetums uzklāts mehāniski, uzrīvēšanu neveic. Dekoratīvā apmetuma Dekortputz „Lietutiņš” uzrīvēšanu veic vertikālām kustībām. Lai uzlabotu mitrumizturību, un novērstu sēnīšu un aļģu veidošanos izmantojam MineralAktiv Scheibenputz dekoratīvo apmetumu.Dekoratīvā apmetuma uzklāšana sastāv no diviem posmiem. Izmantojot nerūsējoša tērauda špakteļlāpstiņu uzklājam dekoratīvo apmetumu uz virsmas, otrajā posmā veidojam apmetuma struktūru ar plasmas PVC rīvdēli.

7.solis

Krāsošana

Krāsošana

Knauf Silikonharz EG Farbe krāsa ir jāklāj uz noturīgas, līdzenas, sausas un tīras pamatnes: Krāsu var uzklāt , lietojot veltnīti, krāsošanas otas vai ar pulverizatora palīdzību. Pirms krāsas uzklāšanas iepakojuma saturs 2 minūtes rūpīgi jāmaisa ar mikseri. Krāsa jāuzklāj vienmērīgi. Nepieciešamības gadījumā, rūpīgi apmaisot, krāsai var pievienot līdz 10% ūdens. Atšķaidītā krāsa ir jāizlieto īsā laikā! Baltu apmetumu jākrāso vismaz 2 reizes, bet jau ietonētam - pietiks ar 1 krāsas kārtu. Nākamo krāsas kārtu var uzklāt pēc vismaz 8-12 stundu pārtraukuma. Vienlaikus izmantojot vairākas produktu sērijas, vienā piegājienā jāsamaisa veselas norobežotas fasādes virsmas apstrādei nepieciešamais materiāla daudzums. Virsmas, kuras nav paredzētas krāsošanai, piemēram, logi un durvis, ir rūpīgi jānosedz.

Biežāk pieļautās kļūdas un padomi

Lielākā daļa fasādes siltināšanas laikā pieļauto kļūdu var izraisīt slēptus defektus, kuri parādās ekspluatācijas laikā.

Piemēram :

 • armēšanas sietu uz izolācijas materiāla liek pirms armējošās līmjavas uzklāšanas;
 • armēšanas līmjavas kārta tiek veidota nepietiekamā biezumā;
 • netiek izmantoti stūra un logu pielaiduma un citi profili;
 • neizmanto zemapmetuma grunti;
 • netiek papildus armēti logu un durvju aiļu stūri;
 • sienas izlīdzina izmantojot līmjavu biezākās kārtās par 20mm;
 • nepareizi izvietoti siltumizolācijas stiprinājumi izolācijas loksnē;
 • vates sistēmā spraugu aizpildīšanai tiek pielietotas poliuretāna putas;
 • nepareizi aizpildītas izolācijas plākšņu spraugas;
 • savlaicīgi netiek montētas palodzes un parapeti;
 • uz lielām plaknēm dekoratīvais apmetums tiek uzklāts daļēji, tad tiek nokrāsots, pēc tam tiek turpināta apmetuma uzklāšana un krāsošana, kas noved pie toņu atšķirībām;
 • fasāde tiek krāsota, neievērojot tehnoloģiskos norādījumus (krāso saules pusē u.tml.);
 • netiek ievērotas ražotāja rekomendācijas līmjavu javu sagatavošanā.

Produktiem

Video

 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim.

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. Interaktīvā izvēlne


  Katru Knauf siltināšanas tehnoloģijas darba soli var noskatīties atsevišķi.

  1.solis - Virsmas sagatavošana un cokola profila montāža
  2.solis - Izolācijas plākšņu montāža
  3.solis - Dībeļu montāža
  4.solis - Armējošā slāņa izveidošana
  5.solis - Dekoratīvā apmetuma uzklāšana
  Skatīties
 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #1

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #1

  1.solis.

  Virsmas sagatavošana un cokola profila montāža.

  Skaties un uzzini knifus un detaļas!
  Skatīties
 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #2

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #2

  2.solis.

  Izolācijas plākšņu montāža.

  Skaties un uzzini knifus un detaļas!
  Skatīties
 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #3

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #3

  3.solis.

  Dībeļu montāža.

  Skaties un uzzini knifus un detaļas!
  Skatīties
 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #4

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #4

  4.solis.

  Armējošā slāņa izveidošana.

  Skaties un uzzini knifus un detaļas!
  Skatīties
 • Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #5

  Knauf fasādes siltināšana - soli pa solim. #5

  5.solis.

  Dekoratīvā apmetuma uzklāšana.

  Skaties un uzzini knifus un detaļas!
  Skatīties

Noderīgas sadaļas