Knauf Knauf

Siltās sienas ar Knauf MP 75 Light

Weiter

Siltās sienas ar Knauf MP 75 Light

Sienu apkures sistēmas sniedz milzu priekšrocības, īpaši saistībā ar mūsdienu siltuma ražošanas tehnoloģijām. Kā zemas temperatūras apkures sistēmas tās ir sevišķi energoefektīvas un ļauj sekmīgi apkurināt lielas telpu platības.

Tomēr vislielākais ieguvums ir praktiski neesošās gaisa plūsmas, pateicoties ievērojami zemākai temperatūras atšķirībai starp sildvirsmu un telpas gaisu, kā iespaidā putekļu daudzums ir ievērojami mazāks. Starojošā siltuma dēļ visā telpā valda patīkama, vienmērīga temperatūra, kas nodrošina ērtu dzīves atmosfēru un veselīgu iekštelpu klimatu. Šīs apkures sistēmas piedāvā arī lielisku dizaina priekšrocību, jo izslēdz nepieciešamību pēc neestētiskiem un neparocīgiem radiatoriem, un šādā veidā maksimāla komforta prasības var tikt izpildītas ar minimālu ieguldījumu un ekspluatācijas izmaksām. Neatkarīgi no tā, vai sienas virsma tiek apsildīta dzīvojamās telpās, kā griestu dzesēšanas sistēma birojos vai kā komponentu temperatūras kontroles sistēma muzejos (piemēram, Latvijas Muzeju krātuvē), šīs sistēmas parasti tiek integrētas apmetuma slānī, arī ģipša apmetumos, piemēram, Knauf MP 75 L. Pateicoties Knauf ģipša apmetumu augstajai siltuma vadītspējai, siltums bez jebkādiem zaudējumiem tiek pārnests uz visu ģipša slāni un tādējādi tiek izstarots telpā pa visu virsmu.

1.Solis

Telpas sagatavošana apmešanas darbiem

Telpas sagatavošana apmešanas darbiem

Pirms darba uzsākšanas logi un durvis jānosedz ar aizsargplēvi. Vispirms jāpārbauda apstrādājamā pamatne - tai jābūt stingrai, sausai, bez putekļiem un nestspējīgai.

Svarīgs solis ir pareizi izvēlēta grunts. Pirms grunts izvēles ir jānosaka pamatnes absorbcijas spēja. Betons un cementa apmetums ir slikti absorbējošas virsmas, kuru apstrādei nepieciešams izmantot grunti Knauf Betokontakt. Keramzīta, silikāta ķieģeļu un gāzbetona mūri ir ļoti absorbējošas virsmas, un tās ieteicams gruntēt ar Knauf Stuc-Primer.

2.Solis

Sienas apsildes uzstādīšana

Sienas apsildes uzstādīšanu uzsāk, kad grunts ir pilnībā nožuvusi. Apsildes sistēma sastāv no stiprināšanas sliedes un lokanās elastīgās caurules. Pirmkārt, jāatzīmē stiprināšanas sliedes montāžas vieta, un jāpiegriež tās elementi pēc izmēra. Stiprināšanas sliedi pie siena stiprina ar dībeļiem. Lokano elastīgo cauruli piestiprina vienādos attālumos, ko nosaka telpas izmērs. Sekciju garums un to izvietojums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, attāluma no siltuma avota, telpas kubatūras vai caurules šķērsgriezuma.

3.Solis

Knauf MP 75 L apmetuma uzklāšana

Knauf MP 75 L apmetuma uzklāšana

Vispirms jāapmet virsmas, kur nav apsildes cauruļu; tam seko iepriekš sagatavotās apsildes sistēmas apmešana. Ģipša apmetums jāuzklāj uz visiem sildelementiem - nedrīkst atstāt tukšas vietas! Uznesto materiālu izlīdzina ar profila lineālu. Pēc aptuveni 60 minūtēm (atkarībā no apmetuma pamatnes) ar trapeclineālu veic virsmas precīzo līdzināšanu. Pēc tam iegremdē stiklašķiedras sietu ar svaru 160 grami/m2 un sieta acs izmēru 10x10 mm. Armējošo sietu iegremdē apmetumā ar 10 cm pārlaidumu katrai sieta rindai un 20 cm ārpus apsildāmās virsmas. Pēc sieta iegremdēšanas uzklāj MP 75 L otro kārtu ‘’svaigs uz svaiga’’ ar biezumu apmēram 5 mm un izlīdzina ar profila lineālu.

Pēc aptuveni 60 minūtēm virsmu jāizlīdzina ar trapecveida lineālu. Pēc apmetuma virsmas apžūšanas to nogludina ar Šveices ķelli. Pēc apmetuma virsmas samitrināšanas ar sūkli iegūst pietiekami daudz šķidra krēmveida materiāla, ar ko izlīdzina nelielus nelīdzenumus. Pēc apmetuma virsmas apžūšanas to nogludina ar Šveices ķelli un, ja nepieciešams, darbību atkārto. No blakus esošajām konstrukcijām apmetumu jāatdala ar deformācijas šuvēm, pēc apmešanas taisnā leņķī izdarot „ķelles iegriezumus”.

Video

Video

Siltās sienas ar Knauf MP75 Light

Siltās sienas ar Knauf MP75 Light

Knauf profesionāļiem - MP75 L uzklāšana uz apsildāmajām sienām

Skatīties

Noderīgas sadaļas