Knauf Knauf

ROKAS ĢIPŠA APMETUMI

Weiter

Rokas ģipša apmetumi

Ceļot jaunu māju vai atjaunojot vecu, agrāk vai vēlāk jums būs jāizlemj, kurās istabās krāsot sienas, kurās līmēt tapetes un kurās flīzēt. Tomēr, neatkarīgi no izmantotajiem apdares materiāliem, laba rezultāta iegūšanai vienmēr būs nepieciešama pareizi sagatavota virsma, un to lielā mērā ietekmē izvēlētais apmetums.

Mēs – Knauf profesionāļi - iesakām izvēlēties ģipša apmetumu. Ģipša apmetumi jau sen ir ierasti mūsu būvlaukumos, kur gan būvuzņēmēji, gan klienti novērtē šī būvmateriāla labās īpašības. Mūsdienās nevienam nav jāpaskaidro, ka ģipša apmetumiem ir lieliskas ekonomiskās un estētiskās īpašības, piemēram, ātra apmešana un žūšana, gluda virsma un rukuma neveidošanās žāvēšanas laikā, tādējādi aizsargājot slāni no plaisāšanas. Tos var izmantot visu telpu ar normālu mitrumu apmešanai, vannas istabas un virtuves ieskaitot, tāpēc ģipša apmetumi ir kļuvuši neaizvietojami mūsdienu būvniecībā.

Ģipša apmetumiem ir sava vēsture, kas aizsākās 1960. gados, kad KNAUF izstrādāja pirmo ar rokām izgatavoto un mūsdienās joprojām ārkārtīgi populāro ģipša apmetumu Rotband. 1960. gadu beigās ar celtniecības uzplaukumu Rietumeiropā tika izstrādāts pirmais specifiskas ģipša apmetumu grupas apmetums MP75, kas pielāgots darbam ar apmetuma mašīnām, ko vēlāk papildināja vieglais MP75 L, stiprais MP75 Diamant un citi apmetumi, kas piemēroti universālu virsmu apdarei, īpaši apsildāmām sienām vai griestiem. Lai gan MP75 produktu līnija joprojām tiek paplašināta un uzlabota, tradicionālais MP75 apmetums ir kļuvis par klasiku un joprojām ir viens no populārākajiem produktiem. Tam ir pamatots iemesls, jo šis apmetums ir ideāls pamats praktiski visiem apdares veidiem: krāsām, tapetēm, flīzēm, visa veida dekoratīvai apdarei.

Ģipša slānim ir lieliska spiedes izturība, t.i., to var izmantot arī telpās, kur uz ģipša slāni ir iespējama mehāniska iedarbība, piemēram, sabiedrisko ēku gaiteņos un zālēs, skolās, bērnudārzos, garāžās un tamlīdzīgi. Lielais pieprasījums pēc sausajiem ģipša maisījumiem ir saistīts ar lietošanas ērtumu, lielisko saķeri ar gandrīz visu veidu virsmām, plašo pielietojuma klāstu, draudzīgumu videi un salīdzinoši zemajām apdares izmaksām. Turklāt Knauf ģipša maisījumiem tiek garantēta augsta kvalitāte, uzticamība un izturība.

Jau gandrīz 70 gadus KNAUF ir ģipša maisījumu tirgus līderis. Jebkura ģipša maisījuma pamatā ir dabīgas materiāls ģipsis, kas veido 95% no visa materiāla tilpuma. Pārējā 5% tilpuma daļa satur minerālu pildvielas un polimēru piedevas. Šī proporcija ļauj katram produktam "pielāgot" tā īpašības, piemēram, patēriņu, slāņa biezumu, izturību, cietēšanas laiku utt. Dabīgais ģipsis no vienas un tās pašas ieguves vietas satur dažādus dabiskus piemaisījumus, kas ietekmē tā krāsu, tāpēc sauso ģipša maisījumu krāsas parasti atšķiras: no baltas vai pelēkas līdz rozā un pat sarkanai. Šie piemaisījumi neietekmē materiāla fizikālās īpašības.

Projekta apmetuma izvēles procesā bieži vien nav norādītas vēlamās virsmas īpašības, tiek atzīmēta vien galvenā apmetuma sastāvdaļa: ģipsis, kaļķis vai cements. Ja izvēlaties izmantot kaļķa vai cementa apmetumu, nepareizā produkta izmantošanas varbūtība ir maza. Situācija ar ģipša apmetumiem ir atšķirīga. Vienīgi KNAUF ražo apmēram 20 dažādus ģipša apmetumus, tāpēc ir vērts apskatīt un izvērtēt tirgū esošās ģipša apmetumu modifikācijas!

Lasiet vairāk par ģipša apmetumu priekšrocībām šeit:

1. Spēcīgs un elastīgs: nedrūp un nesadalās pat tad, ja ir jāiedzen sienā nagla.

2. Universāls: vannas istabām, virtuvēm, koridoriem, sporta zālēm.

3. Ekonomisks: materiālu izmaksas un darba laiks būs uz pusi mazākas nekā ar kaļķa-cementa apmetumu.

4. Uzticams: laba saķere ar visām virsmām.

5. Ātri žūst: pēc apmēram 10 - 14 dienām var veikt tālāku apdari.

6. Zema siltumvadītspēja: palīdz radīt mājīguma sajūtu.

7. Izturīgs pret degšanu: atbrīvo ūdeni no karstuma un veido ugunsdrošu tvaika barjeru.

8. Regulē iekštelpu mikroklimatu: absorbē vai atbrīvo mitrumu pēc nepieciešamības.

Ģipša apmetuma priekšrocības. Kāpēc izvēlēties ģipša apmetumu?

  • 1. Spēcīgs un elastīgs

    CLEANEO UFF

    Apskatīties
  • 2. Universāls

    Silentboard

    Apskatīties
  • 3. Ekonomisks

    3. Ekonomisks

    Materiālu un darbaspēka izmaksas ir gandrīz uz pusi mazākas nekā kaļķa-cementa apmetumiem: ģipša apmetuma izmaksas ir teju 50 % zemākas par kaļķu un cementa apmetumiem, un darba laiks ir uz pusi mazāks. Gludu virsmu ar ģipša apmetumu var iegūt bez virsmas papildu apstrādes - virsma ir gana gluda vien ar šo materiālu. Šāda virsmas sagatavošana tapešu līmēšanai uz sienām ir pilnīgi pietiekama; ja sienas tiek krāsotas, ir nepieciešama špaktelēšana.
  • 4. Uzticams

    4. Uzticams

    Laba saķere ar visām virsmām.
    Salīdzinot ar kaļķa un kaļķa-cementa apmetumu, ģipša apmetuma slānis ir divreiz vieglāks, tam ir labāka saķere, tas labāk pielīp, neatslāņojas un rekonstrukcijas laikā neatlec no vecā apmetuma sienu un griestu virsmām.
  • 5. Ātri izžūst

    5. Ātri izžūst

    Pēc apmēram 10-14 dienām var veikt tālāku apdari.
    Ģipša apmetums ātri izžūst - pēc apmēram 10 - 14 dienām (atkarībā no istabas temperatūras, mitruma un ventilācijas) sienas jau var krāsot vai līmēt tapetes. Lai procesu vēl vairāk paātrinātu, darbu var veikt mehanizēti.
  • 6. Zema siltumvadītspēja

    6. Zema siltumvadītspēja

    Palīdz radīt mājīguma sajūtu iekštelpās.
    Ģipša apmetumam ir zema siltumvadītspēja. Pieskaroties ar roku, šāda virsma tik ātri neatņem ķermenim siltumu, radot siltas un patīkamas virsmas iespaidu. Pateicoties izstarotajam siltumam, vienmērīga temperatūra valda visā telpā un nodrošina gan ērtu dzīves atmosfēru, gan veselīgu iekštelpu klimatu.
  • 7. Izturīgs pret degšanu

    7. Izturīgs pret degšanu

    Ģipsis atbrīvo ūdeni no karstuma un veido ugunsdrošu tvaika barjeru.
    Ģipša kristāla struktūra satur divas ūdens molekulas. Ugunsgrēka iedarbības un karstuma pieauguma gadījumā tās atbrīvojas un iedarbojas kā dzesēšanas ūdens, veidojot ūdens tvaikus un tādējādi dzesējošu, ugunsdrošu tvaiku aizkaru.
  • 8.Regule

    8. Regulē iekštelpu mikroklimatu

    Absorbē vai atbrīvo mitrumu pēc nepieciešamības.
    Ģipsis absorbē pārmērīgu gaisa mitrumu, ko rada, piemēram, elpošana, duša, vārīšana un mazgāšana. Bet, kad telpā esošais gaiss izžūst, ģipsis mitrumu emitē, dabiski regulējot iekštelpu mikroklimatu.

Kā veikt darbus?

1.Solis

Pamatnes sagatavošana

Pamatnes sagatavošana

Lai izvairītos no defektiem, plaisām un citām nepatikšanām, pirms ģipša apmetuma uzklāšanas pamatne ir rūpīgi jāsagatavo. Pirmkārt, pamatni notīra no netīrumiem un putekļiem. Svarīgs solis ir pareizi izvēlēta grunts. Pirms grunts izvēles ir jānosaka pamatnes absorbcijas spēja. Betons un cementa apmetums ir slikti absorbējošas virsmas. To apstrādei ir nepieciešams izmantot grunti Betokontakt . Keramikas vai silikāta ķieģeļu mūri un gāzbetons ir ļoti absorbējoši - tos ieteicams tos gruntēt ar Stuc-Primer .

2.Solis

Iemaisīšana

Iemaisīšana

Knauf ģipša apmetumi ir īpaši piemēroti izstrādei ar rokām, lai apmestu un labotu nelielas platības. Tie ir izstrādāti ar īsāku apstrādes laiku nekā mašīnapmetumi. Rotband vai Goldband 30 kg iebērt ~17 l tīrā, aukstā ūdenī, iemaisīt ar lēni rotējošu mikseri līdz izveidojas izstrādei piemērota viendabīgas konsistences masa bez kunkuļiem.

3.Solis

Apmetuma uzklāšana

Apmetuma uzklāšana

20 minūšu laikā pēc iejaukšanas materiāls jāuzklāj uz virsmas un ar profila lineālu jāizlīdzina.

4.Solis

Līdzināšana

Līdzināšana

Pēc aptuveni 40 līdz 60 minūtēm (atkarībā no apmetuma pamatnes) ar trapeclineālu veic virsmas precīzo līdzināšanu (griešanu) līdz iegūst viegli raupju virsmu. Pirms flīzēšanas apmetuma virsmu tikai iztaisnot un izlīdzināt (nešvammēt un/vai negludināt, tai jābūt raupjai)!

5.Solis

Švammēšana
  • Švammēšana

Švammēšana

Pēc apmetuma virsmas samitrināšanas ar sūkli iegūst pietiekami daudz šķidra krēmveida materiāla, ar ko izlīdzina nelielus nelīdzenumus.

6.Solis

Virsmas izlīdzināšana

Virsmas izlīdzināšana

Pēc apmetuma virsmas apžūšanas to nogludina ar Šveices ķelli un, ja nepieciešams, darbību atkārto. Tas izlīdzinās poras un novērsīs nelielus virsmas defektus. Lai apmetums ātrāk žūtu, jānodrošina laba ventilācija.

Noderīgas sadaļas