Dziļas iedarbības gruntis
Tās ir gruntis, kas iekļūst pamatnē, uzlabojot tās īpašības. Šādas gruntis sastāv no ļoti smalkām (0,0005 mm) dispersijas daļiņām, kas spēj dziļi iekļūt pamatnē. Šīs gruntis nenobloķē pamatnes poras, tāpēc pamatnes difūzijas īpašības praktiski nemainās. Tipisks piemērs ir populārā dziļās iedarbības grunts , ko izmanto pirms flīžu ieklāšanas, grīdu izlīdzināšanas, sienu un griestu apmetumu uzklāšanas, tapešu līmēšanas. Knauf Universalgrund grunts ir vairāk ieteicama pirms apmetuma, tapešu līmēšanas un krāsošanas darbiem.
Šīs gruntis visbiežāk izmanto sekojošām virsmām:
- Ģipša, kaļķa, kaļķa-cementa apmetumiem
- Ģipša plāksnēm
- Sauso grīdu pamatnēm
- Ģipša un cementa grīdām
- Ar špakteli pārklātas virsmām
Knauf Universalgrund tiek izmantota pirms apmetuma, krāsošanas, tapešu līmēšanas darbiem un flīžu ieklāšanas. Šo grunti visbiežāk izmanto šādām virsmām:
- Ģipša, kaļķa, kaļķa-cementa apmetumiem
- Ģipša plāksnēm
- Ar špakteli pārklātas virsmām
Gruntis, kas veido saķeres tiltu
Tās ir gruntis, kas uz pamatnes virsmas veido plēvi. Šīs gruntis sastāv no samērā lielām daļiņām, kas nespēj iekļūt pamatnē un tāpēc veido plēvi. Atkarībā no pielietojuma šāda veida gruntīs var būt kvarca smiltis, kā rezultātā veidojas lipīga un raupja virsma.
Viena no pazīstamākajām un visplašāk izmantotajām gruntīm šāda veida pielietojumam ir Knauf Betokontakt , ko parasti izmanto vājas uzsūktspējas pamatnēm pirms ģipša apmetuma pārklājuma:
- Monolītajam betonam
- Dzelzsbetona griestu paneļiem
- Betona konstrukcijas elementiem
Knauf Spezialhaftgrund ir koncentrāts, kuru, atšķaidot atbilstoši pamatnes tipam, izmanto pirms flīžu līmēšanas un grīdas klājumu uzklāšanas uz vājas uzsūktspējas pamatnēm. Šo grunti visbiežāk izmanto vāji uzsūcošām vai neuzsūcošām virsmām pirms flīžu ieklāšanas vai grīdu izlīdzināšanas:
- Blīva betona (monolīts/plātnes utt.).
- Cementa plāksnēm
- Veci flīžu segumiem
- Mozaīkbetona
- Koka pamatnēm
Pamatnes uzsūktspējas regulēšanas gruntis
Tās ir gruntis, kas samazina un izlīdzina pamatnes uzsūktspēju un uzlabo nākamā slāņa saķeri, kā arī nodrošina vienmērīgu apmetuma vai špakteles žūšanu. Uzsūktspējas regulēšanas gruntis sastāv no 0,0015 mm dispersijas daļiņām, kas uz pamatnes virsmas veido plēvi, bet neaizver pamatnes poras, tāpēc pamatnes difūzijas īpašības gandrīz nemainās. Pigmentētas gruntis ar speciālām piedevām un zemu ūdens saturu nodrošina ne tikai pamatnes uzsūktspējas izlīdzināšanu, bet arī ļauj kvalitatīvi apstrādāt virsmas, nodrošinot vienmērīgu pārklājumu.
Tipisks šādas grunts piemērs ir Knauf Stuc-Primer uzsūktspējas izlīdzināšanas grunts. To izmanto uz sekojošām uzsūcošām pamatnēm:
- Gāzbetona bloku mūrējuma
- Silikāta ķieģeļu mūrējuma
- Keramikas bloku mūrējuma
- Ģipša, kaļķa, kaļķa-cementa apmetuma
Bloķējošās gruntis
Tās ir gruntis, kas veido bloķējošu starpslāni, kas nostabilizē nevēlamo daļiņu atdalīšanos no pamatnes, piemēram, lignīns ģipša plāksnēm. Lai novērstu šo daļiņu iekļūšanu nobeiguma kārtā, gruntij jāveido neporaina plēve. Tipiski šādu grunšu piemēri ir Knauf Sperrgrund un Knauf Putzgrund , kas izveido bloķējošu plēvi un saķeri starp apmetumu un pamatni.