Knauf Knauf

KNAUF FASĀDES SILTINĀŠANA

Weiter

Fasādes

Fasāde ir katras ēkas redzamā daļa, kas rada pirmo iespaidu un uzrunā ikkatru garāmgājēju. Būtiski, lai ēkas vizuālais tēls ir pārliecinošs, estētiski baudāms un kvalitatīvs, tā organiski iekļaujoties kopējā arhitektoniskajā ainavā. Glīta fasāde vēsta par to, ka ēka ir profesionāli būvēta, labi pasargāta un sniedz tās iemītniekiem komfortu. Siltinot fasādes ar KNAUF sistēmām, ēku iekštelpu klimats ir labāks gan ziemā, gan vasarā. Gaiss iekštelpās kļūst patīkamāks, un iekštelpu temperatūra nemainās, neskatoties uz āra temperatūras izmaiņām. Turklāt fasādes siltināšana ir naudas ietaupīšanas veids - tas ietaupa enerģiju telpas apsildīšanai, pagarina ēkas kalpošanas laiku un palielina nekustamā īpašuma vērtību. Fasāžu siltināšana uzlabo arī ēku izskatu. Ēka ir aizsargāta no laika apstākļu negatīvās ietekmes, fasāde ilgu laiku izskatās jauna un estētiska - tā neplaisā un neveido pelējumu. No fasādes apdares lielā mērā ir atkarīga visas ēkas kvalitāte. Ieguldot fasādes kvalitātē, Jūs pagarināt nama mūžu!

Knauf fasādes siltināšana - darbu tehnoloģija

Kā pareizi veikt ēku ārsienu siltināšanas darbus? Skatieties un uzziniet knifus un detaļas!

1.Solis

Sagatavošana

Sagatavošana

Pirms darba uzsākšanas logi un durvis jānosedz ar aizsargplēvi. Vispirms pārbaudiet pamatni, pie kuras jūs pielīmēsit siltumizolāciju. Tai jābūt stingrai un sausai, bez putekļiem nestspējīgai. Sienas ar ievērojamiem nelīdzenumiem (>5 mm/m), uz kurām tiks līmētas izolācijas plāksnes, pirms līmēšanas jānolīdzina. Visām pamatnēm jābūt izturīgām, sausām,līdzenām, bez taukvielām un putekļiem, bez saķeri mazinošu materiālu atlikumiem. Pārbaudiet, vai esošie pārklājumi (krāsojums un vecais apmetums) ir izturīgi un saderīgi ar līmjavu (piem. ar Klebespahtel M ). Gruntējumam pirms darba turpināšanas ļaujiet nožūt vismaz 12 stundas. Pamatni gruntējiet ar dziļo grunti.

2.Solis

Cokola profila uzstādīšana

Vispirms nosakiet cokola profila montāžas augstumu. Pirms siltināšanas sistēmas montāžas ar niveliera vai ūdens līmeņrāža palīdzību veiciet tās mērījumus.

Cokola profilu pie pamatnes piestipriniet ar dībeļiem, vienā metrā jābūt trim (3) stiprinājumiem. Ar iegarenu caurumu palīdzību cokola profilu uzstādiet vajadzīgajā līmenī un piestipriniet ar dībeļiem. Dībeļu stiprināšanas dziļumam jābūt vismaz 6 cm.

3.Solis

Izolācijas plākšņu līmēšana

Uz izolācijas plāksnes malas pa perimetru uzklājiet 5x2 cm līmjavas joslu un plāksnes vidusdaļā uzlieciet līmes punktus. Līmei jānoklāj vismaz 40% virsmas. Šādi sagatavotu plāksni 10 min. laikā jāpielīmē pie sienas! Izolācijas plāksnes vienmērīgi piespiediet pie pamatnes. Uz gludām pamatnēm izolācijas plāksnes var līmēt, līmjavu pilnībā uzklājot uz plāksnes virsmas ar robaino špakteļlāpstu. Sākot no apakšas uz augšu, izolācijas plāksnes precīzi līmējiet vienu pie otras, veidojot ≥ 100mm šuvju nobīdi. Līmjavu var uzklāt arī mehāniski. Līmi uzklājiet viļņotu svītru veidā. Līmējot minerālvates plāksnes ar Klebespachtel M vai Kleber PM , līmjavu vispirms uzklājiet plānā kārtā, iestrādājot to plāksnes šķiedrā, un tikai pēc tam uzklājiet pārējo līmjavu. Līmēšanas procesā plākšņu spraugās līmjava nedrīkst iekļūt! Iespējamās radušās spraugas (virs 2 mm) aizpildiet ar sagatavēm no izolācijas materiāla. Līmējot EPS ar Klebespachtel P vai Kleber PM , spraugas var aizpildīt ar mazapjomīgām putām. Apliekot logu un durvju ailas, jāievēro, lai plākšņu savienojuma krustojumu vietas būtu vismaz 10 cm attālumā no stūriem. Gan līmeniskās, gan vertikālās plākšņu salaiduma vietas nedrīkst iezīmēt vienotu līniju ar durvju un logu ailām, sienu ievirzījumiem vai citu veidu atvēruma vietām; sienu ievirzījumu vietās, pie logu un durvju ailām plāksnes uz virsmām klājiet ar pārkari.

Pēc līmjavas sacietēšanas (1 - 2 dienas) plākšņu laukumus var pielīdzināt ar smilšpapīru, lai novērstu sīkus nelīdzenumus. Stūros ieteicams uzlikt stūru profilus, kas tos padarīs izturīgākus. Pēc sienas apstrādes ar smilšpapīru rūpīgi jāsavāc putekļi.

4.Solis

Dībeļu montāža

Dībeļošanu veic 1 - 3 dienas pēc izolācijas plākšņu pielīmēšanas un pirms armējošā slāņa uzklāšanas. Dībeļa garumu parasti nosaka ar vienkāršiem aprēķiniem: stiprinājuma dziļums nesošajā konstrukcijā + esošais apmetums + līmjava ar izolācijas slāni = dībeļa garums. Siltumizolācijas stiprinājumu skaits atkarībā no siltumizolācijas materiāla un ēkas ģeogrāfiskās atrašanās vietas var svārstīties no 4 līdz 12 dībeļiem uz kvadrātmetru.

Urbumu dībeļa iedzīšanai sienā veiciet perpendikulāri attiecībā pret pamatni; urbja diametru nosakiet pēc nepieciešamā dībeļa izmēriem. Dzenot sienā dībeļus, iesteicams lietot plastmasas āmuru, lai nesabojātu to serdi; slikti iedzītu, bojātu vai deformētu dībeli izņemiet un nomainiet pret jaunu, iedzenot to netālu no iepriekšējās vietas. Izveidojušos caurumu aizblīvējiet ar izolējošiem materiāliem – nav pieļaujams to aizpildīt ar līmjavu.

5.Solis

Armējošā slāņa izveidošana

Pirms armēšanas darbu uzsākšanas ar Klebespachtel P vai Klebespachtel M pielieciet visus nepieciešamos nostiprinājuma, šuvju un nobeiguma profilus un papildu stiprinājumus. Ja kopš siltumizolācijas plākšņu ieklāšanas ir pagājušas vairāk nekā divas nedēļas, ārējo virsmu vēlreiz notīriet ar smilšpapīru, lai noņemtu bojāto virsmas mikroslānīti. Logu un durvju nišu savienojuma vietās veiciet armēšanu ar armējošā auduma slokšņu palīdzību loga vai attiecīgi durvju ailas platumā, pie tam ar minimālo attālumu 15 cm no stūra uz katru pusi. Logu un durvju stūros veiciet diagonālo armēšanu; ieteicamais izmērs 200 x 350 mm. Armēšanas līmjavu uz plāksnēm uzklājiet ar PFT Ritmo, PFT G4, vai robotās ķelles palīdzību. Armējošo sietu iespiediet svaigi uzklātajā līmjavas kārtā (tai ir jāizspiežas cauri armēšanas sietam), uzklājiet papildu līmjavu un to izlīdziniet. Armēšanas sietu ieteicams klāt virzienā no augšas uz leju ar min. pārlaidumu 10 cm savienojuma vietās; 10 cm pārlaidumu ieteicams ievērot arī stiprinājuma vietās, ja minētais slānis nesasniedz 3 mm biezumu. 12-24 stundu laikā ieteicams uzklāt vēl vienu līmjavas slāni bez armējošās kārtas. Armējošais siets nedrīkst atrasties tieši uz izolācijas slāņa; tam jābūt uzklātam bez ielocēm un no abām pusēm jābūt pārklātam ar līmjavu. Armējošā sieta struktūra nedrīkst parādīties līmjavas virspusē; armējošajam audumam jāatrodas armatūras slāņa ārējā trešdaļā. Lai paaugstinātu izturību pret mehāniskiem bojājumiem, var veikt dubultu armējumu pamatslānī. Laika intervāls starp abiem armējumiem nedrīkst pārsniegt 24 stundas.

6.Solis

Dekoratīvā apmetuma uzklāšana

Pirms dekoratīvā apmetuma ( Conni S , Kati S ) uzklāšanas jāuzklāj Knauf Putzgrund Fassade . Pirms lietošanas iepakojuma saturu vienmēr rūpīgi samaisiet. Putzgrund Fassade jāklāj ar otu, mīksto sareni vai veltnīti vienmērīgi un bez notecējumiem, līdz nosegta visa virsma. Apmetumu var uzklāt tikai pēc pilnīgas grunts izžūšanas, min. 12 stundām. Žūšanas laiks ir atkarīgs no vides temperatūras un mitruma, kā arī no pamatnes uzsūkšanas spējas. Dekoratīvo apmetumu Strukturputz „Biezpiens” zīmējumu veidojiet ar apļveida kustībām. Ja apmetums uzklāts mehāniski, uzrīvēšanu neveiciet. Dekoratīvā apmetuma Dekortputz „Lietutiņš” uzrīvēšanu veiciet ar vertikālām kustībām. Lai uzlabotu mitrumizturību un novērstu sēnīšu un aļģu veidošanos, izmantojiet MineralAktiv Scheibenputz dekoratīvo apmetumu. Dekoratīvā apmetuma uzklāšana sastāv no diviem posmiem: izmantojot nerūsējoša tērauda špakteļlāpstiņu, uzklājiet dekoratīvo apmetumu uz virsmas, bet otrajā posmā veidojiet apmetuma struktūru ar plasmas PVC rīvdēli.

7.solis

Krāsošana

Krāsošana

Knauf Silikonharz EG Farbe krāsa ir jāklāj uz noturīgas, līdzenas, sausas un tīras pamatnes. Krāsu var uzklāt ar veltnīti, krāsošanas otu vai pulverizatoru. Pirms krāsas uzklāšanas iepakojuma saturu 2 minūtes rūpīgi samaisiet ar mikseri. Krāsu uzklājiet vienmērīgi. Nepieciešamības gadījumā, rūpīgi apmaisot, krāsai var pievienot līdz 10% ūdens. Atšķaidītā krāsa ir jāizlieto īsā laikā! Baltu apmetumu jākrāso vismaz divas reizes, bet jau ietonētam apmetumam pietiks ar vienu krāsas kārtu. Nākamo krāsas kārtu var uzklāt pēc vismaz 8-12 stundu pārtraukuma. Vienlaikus izmantojot vairākas produktu sērijas, vienā piegājienā jāsamaisa veselas, norobežotas fasādes virsmas apstrādei nepieciešamais materiāla daudzums. Virsmas, kuras nav paredzētas krāsošanai, piemēram, logi un durvis, ir rūpīgi jānosedz.

Buklets

Buklets

Gudri fasādes risinājumi ar Knauf

Fasāde ir katras ēkas redzamā daļa, kas rada pirmo iespaidu un uzrunā ikkatru garāmgājēju. Būtiski, lai ēkas vizuālais tēls ir pārliecinošs, estētiski baudāms un kvalitatīvs, tā organiski iekļaujoties kopējā arhitektoniskajā ainavā. Glīta fasāde vēsta par to, ka ēka ir profesionāli būvēta, labi pasargāta un sniedz tās iemītniekiem komfortu. Siltinot fasādes ar KNAUF sistēmām, ēku iekštelpu klimats ir labāks gan ziemā, gan vasarā. Gaiss iekštelpās kļūst patīkamāks, un iekštelpu temperatūra nemainās, neskatoties uz āra temperatūras izmaiņām. Turklāt fasādes siltināšana ir naudas ietaupīšanas veids - tas ietaupa enerģiju telpas apsildīšanai, pagarina ēkas kalpošanas laiku un palielina nekustamā īpašuma vērtību. Fasāžu siltināšana uzlabo arī ēku izskatu.

Jauno bukletu apskaties šeit !

Biežāk pieļautās kļūdas un padomi

Lielākā daļa fasādes siltināšanas laikā pieļauto kļūdu var izraisīt slēptus defektus, kuri parādās ekspluatācijas laikā.

Piemēram :

  • armēšanas sietu uz izolācijas materiāla liek pirms armējošās līmjavas uzklāšanas;
  • armēšanas līmjavas kārta nav pietiekami bieza;
  • netiek izmantoti stūra un logu pielaiduma un citi profili;
  • neizmanto zemapmetuma grunti;
  • netiek papildus armēti logu un durvju aiļu stūri;
  • sienas izlīdzina, izmantojot līmjavu par 20 mm biezākās kārtās;
  • nepareizi izvietoti siltumizolācijas stiprinājumi izolācijas loksnē;
  • vates sistēmā spraugu aizpildīšanai tiek pielietotas poliuretāna putas;
  • nepareizi aizpildītas izolācijas plākšņu spraugas;
  • savlaicīgi netiek montētas palodzes un parapeti;
  • uz lielām plaknēm dekoratīvais apmetums tiek uzklāts daļēji, tad tiek nokrāsots, pēc tam tiek turpināta apmetuma uzklāšana un krāsošana, kas noved pie toņu atšķirībām;
  • fasāde tiek krāsota, neievērojot tehnoloģiskos norādījumus (krāso saules pusē u.tml.);
  • netiek ievērotas ražotāja rekomendācijas līmjavu sagatavošanā.

Produktiem

Video

  • 1. Spēcīgs un elastīgs

    CLEANEO UFF

    Apskatīties
  • 2. Universāls

    Silentboard

    Apskatīties
  • 3. Ekonomisks

    3. Ekonomisks

    Materiālu un darbaspēka izmaksas ir gandrīz uz pusi mazākas nekā kaļķa-cementa apmetumiem: ģipša apmetuma izmaksas ir teju 50 % zemākas par kaļķu un cementa apmetumiem, un darba laiks ir uz pusi mazāks. Gludu virsmu ar ģipša apmetumu var iegūt bez virsmas papildu apstrādes - virsma ir gana gluda vien ar šo materiālu. Šāda virsmas sagatavošana tapešu līmēšanai uz sienām ir pilnīgi pietiekama; ja sienas tiek krāsotas, ir nepieciešama špaktelēšana.
  • 4. Uzticams

    4. Uzticams

    Laba saķere ar visām virsmām.
    Salīdzinot ar kaļķa un kaļķa-cementa apmetumu, ģipša apmetuma slānis ir divreiz vieglāks, tam ir labāka saķere, tas labāk pielīp, neatslāņojas un rekonstrukcijas laikā neatlec no vecā apmetuma sienu un griestu virsmām.
  • 5. Ātri izžūst

    5. Ātri izžūst

    Pēc apmēram 10-14 dienām var veikt tālāku apdari.
    Ģipša apmetums ātri izžūst - pēc apmēram 10 - 14 dienām (atkarībā no istabas temperatūras, mitruma un ventilācijas) sienas jau var krāsot vai līmēt tapetes. Lai procesu vēl vairāk paātrinātu, darbu var veikt mehanizēti.
  • 6. Zema siltumvadītspēja

    6. Zema siltumvadītspēja

    Palīdz radīt mājīguma sajūtu iekštelpās.
    Ģipša apmetumam ir zema siltumvadītspēja. Pieskaroties ar roku, šāda virsma tik ātri neatņem ķermenim siltumu, radot siltas un patīkamas virsmas iespaidu. Pateicoties izstarotajam siltumam, vienmērīga temperatūra valda visā telpā un nodrošina gan ērtu dzīves atmosfēru, gan veselīgu iekštelpu klimatu.

Noderīgas sadaļas