Knauf Knauf

Šuvju aizpildītājjava flīžu šuvēm

No klasikas līdz mūsdienīgumam

Flīžu šuvju aizpildītājjava veic ļoti svarīgu funkciju flīžu pārklājuma kopējā izskata papildināšanā. Izvēloties flīžu pamatkrāsai līdzīgu aizpildītājjavas krāsu, virsmas kopējā dizainā šuves tikpat kā nebūs redzamas. Šī ir klasiska un droša kombinācija, kas strādā vienmēr un izskatās lieliski. Savukārt, izvēloties kontrastējošas krāsas flīžu aizpildītājjavu, šuve kļūs par dizaina elementu un ietekmēs gala virsmas vizuālo efektu. Izmantojot Knauf elastīgo šuvju aizpildītājjavu, jūs varat izvēlēties kombināciju, kas būs vispiemērotākā jūsu veidotajam interjeram.

Weiter

Flīžu aizpildītājjava veic ļoti svarīgas praktiskas papildfunkcijas: tā novērš gan ūdens uzkrāšanos zem flīzes, gan sēnīšu un pelējuma izplatīšanos. Tāpēc mūsdienīgai flīžu šuvju aizpildītājjavai jāatbilst sekojošām tehniskajām prasībām:

  • Jābūt visaugstākās kvalitātes, izturīgai un vienmērīgā krāsā.
  • Jānodrošina izturība pret pārklājuma deformācijām, ko izraisa temperatūras svārstības.
  • Jāatbilst visām flīžu vai paneļu pārklājumu noteiktām higiēnas prasībām.
  • Jābūt slodzes izturīgām lietošanas laikā.

Pēdējā prasība kļūst arvien būtiskāka, jo, lai gan flīžu izmēri pieaug, šuves starp tām saglabājas šauras. Tas nozīmē, ka arī prasības šuvju aizpildītājjavai arvien pieaug. Tāpēc mēs iesakām izmantot tikai augstas kvalitātes šuvju aizpildītājjavas dažādiem pārklājumiem un dažādām lietošanas jomām.

Šuves platuma izvēle starp flīzēm

Lai gan flīzes ir iespējams pielīmēt bez šuvēm starp tām, parādoties pārklājuma izmaiņām, kas nav redzamas ar neapbruņotu aci (mainoties telpu relatīvajam mitrumam, temperatūrai vai pat mainot flīžu izmēru), šuves aizpildītājjava ir tā, kas pēc pareizā šuves platuma izvēles kompensē šo dinamiku un aizsargā flīzes no iespējamās atdalīšanās vai atlekšanas. Tāpēc, pirms izvēlaties turpmāko šuvju platumu, novērtējiet vairākus aspektus!

Viens no svarīgākajiem faktoriem ir telpai izvēlētais flīžu pārklājuma veids. Tikpat svarīgi ir pievērst uzmanību apstākļiem, kādos šīs flīzes tiks lietotas. Pat kalibrētās (precīzi sašķirotas pēc izmēra) flīzēs izmēru kļūda var sasniegt līdz 1 mm. Mazākas flīzes, līdz 20 x 20 cm, parasti nav kalibrētas, tāpēc kļūda to izmēros var būt vēl lielāka. Ja pērkat nekalibrētas flīzes, labāk ir veidot platāku šuvi, jo tad izmēru atšķirība būs mazāk pamanāma. Tiem, kuri dod priekšroku šaurākām šuvēm, iesakām izvēlēties zāģētas flīzes ar minimālo izmēru starpību līdz 0,3 mm un ņemt vērā konkrētā ražotāja ieteikumus.

Populārākās tirgū piedāvātās flīžu šuvju aizpildītājjavas ir paredzētas no 2 mm platai atstarpei. Tas ir saistīts ar grūtībām tehniski kvalitatīvi aizpildīt šaurākas šuves, it īpaši, ja flīzes ir biezākas. Turklāt, ja šuvēs tiek iepildīts pārāk maz aizpildītājjavas, tās zaudē savu funkcionalitāti un var saplaisāt (piemēram, pēc mitruma atdošanas absorbējošajai flīzei).

Līmējot mazas un vidējas sienas flīzes, ieteicama 2-3 mm šuve; līmējot lielas - 3-4 mm šuve; strādājot ar grīdas flīzēm, attiecīgi 3-4 mm un 4-5 mm. Šuves ir nepieciešamas plaknēm, kurām ir īpaši lielas temperatūras svārstības, piemēram, apsildāmās grīdas vai terases un balkoni. To platumam jāsasniedz vismaz 3 mm. Tomēr šuves platums var būt arī lielāks, piemēram, aizpildītājjavas var aizpildīt līdz pat 5 mm platas šuves.

Aizpildītājjavas izvēle

Kvalitatīvai flīžu aizpildītājjavai jābūt izturīgai pret lielām slodzēm un vides faktoru kaitīgo ietekmi. Ja esat izvēlējies vidēja formāta keramikas flīzes (piemēram, 20 x 20 cm), un tās tiks ieklātas telpās (piemēram, virtuvē vai tualetē), kur temperatūra un mitrums paliek nemainīgi, varat izvēlēties aizpildītājjavas, kas atbilst zemākām prasībām. Bet neaizmirstiet, ka šādas aizpildītājjavas ir mazāk izturīgas pret nodilumu vai tām ir augstāka absorbcija, tāpēc laika gaitā tās ātrāk kļūs netīras vai tajās var parādīties plaisas. Knauf iesaka neeksperimentēt un vienmēr izvēlēties šuvju maisījumus, kas atbilst augstākiem parametriem, lai vēlamais rezultāts būtu ilgstošs, un virsmas kopšana būtu vienkāršāka.

Izvēlieties Flexfuge Universal (1-20 mm) elastīgo aizpildīttājavu. Šīs aizpildītājjavas ir ideālas flīžu pārklājumiem mitrā telpā, it īpaši, ja telpā ir uzstādīta grīdas apsilde (piemēram, vannas istabā vai garāžā). Tā kā produkta sastāvā ir aktīvās piedevas un plastifikatori, iepriekš minētajai aizpildītājjavai ir daudz labāka saķere pat ar lielformāta (piemēram, 60 x 60 cm) akmens flīzēm. Elastīgā flīžu aizpildītājjava ir nepieciešama arī flīžu pārklājumiem āra apstākļos (piemēram, uz balkona vai terases), jo tai piemīt ūdeni atgrūdošas un biocīdas īpašības, nodrošinot mitruma necaurlaidību zem flīzes un neļaujot tumšiem pelējuma traipiem sabojāt jaunā pārklājuma estētiku.

Tomēr, iespējams, visvairāk diskusiju rodas par flīžu šuvju aizpildītājjavas krāsu. Vienam no svarīgākajiem kritērijiem vajadzētu būt praktiskumam, jo, izvēloties spilgtu vai ļoti gaišu krāsu intensīvi izmantotām vietām (piemēram, dažādu telpu grīdām un dušas sienām), lielisks rezultāts var iepriecināt vien īslaicīgi. Tā kā netīrumi, putekļi un ziepju atlikumi paliek uz virsmas, flīžu aizpildītājjava galu galā kļūst pelēka. Tieši šī iemesla dēļ populārākie ir pelēkie un brūnganie toņi. Nevajadzētu aizmirst arī par aizpildītājjavas krāsas spēju ievērojami mainīt telpas kopējo izskatu. Aizpildītājjava, kas stipri kontrastē ar flīzēm (piemēram, tumši pelēka aizpildītājjava un baltas flīzes), radīs daudzveidīgāku, bet vienlaicīgi spēcīgāku pārklājuma raksturu. Nav nekas neparasts, ka kontrastējoša aizpildītājjava tiek izvēlēta, lai uzsvērtu netradicionālas formas, salauztas vai sešstūrainas flīzes. Ja aizpildītājjava būs tuva flīžu krāsai, varēs labāk izcelt flīžu tekstūru un rakstu. Līmējot dažādas flīzes, no Knauf lielās aizpildītājjavu krāsu paletes labāk izvēlēties neitrālākas aizpildītājjavas, kas atbilst pārklājuma fona krāsai.

Flīžu šuvju īpašības

Pirms sākat špaktelēt flīžu šuves, pārliecinieties, ka tām ir vienāds dziļums, kā arī līmes atlikumi ir pilnībā notīrīti, jo tas var ietekmēt krāsas intensitāti. Ļoti svarīgi ir arī pārbaudīt flīžu virsmu tīrību, jo, mazgājot tās pēc pārējiem apdres darbiem, celtniecības putekļi, krāsa vai pielipuši sīki līmes gabaliņi var viegli piesārņot šuves.

Vislielāko ietekmi uz aizpildītājjavas izturību pret vides iedarbību un estētisko izskatu rada tās pareiza sagatavošana. Sagatavojiet šuves aizpildītājjavu atbilstoši precīzām proporcijām, kas norādītas uz produkta iepakojuma. Vienai plaknei centieties izmantot vienas un tās pašas ražošanas partijas maisījumu. Sagatavotajai javai jābūt viendabīgai, ar vienādu krāsu un "riekstu sviesta" konsistenci. Iejauciet tikai tik daudz aizpildītājjavas, cik varēsiet izstrādāt ne ilgāk kā 30 minūtēs. Šuvju aizpildīšanu ieteicams sākt ne agrāk kā 1-2 dienas pēc flīžu uzlīmēšanas, jo flīžu līmei jābūt pilnīgi sacietējušai. Ja jums ir iespēja, plānojiet krāsošanas darbus pēc flīžu šuvju aizpildīšanas. Ir svarīgi pieminēt, ka pirms špaktelēšanas ir jāaizsargā arī sienas flīzes, kas dekorētas ar dažādiem īpašiem elementiem, piemēram, spīdīgu krāsu.

Sākotnēji ieteicams aizšuvot sienas flīzes. Grīdas virsmu šajā gadījumā nosedz ar piemērotu aizsargpārklājumu. Rūpīgi pārbaudiet, vai šuvēs nav palikušas bedrītes un aizpildītājjavai ir laba saķere ar flīžu malām. Šādi defekti ne tikai sabojātu estētisko izskatu, bet arī saīsinātu flīžu mūžu, jo neaizpildītajās spraugās vēlāk viegli uzkrājas mitrums, netīrumi un pelējums. Sāciet aizšuvot grīdu no tālākā stūra un virzieties uz izeju. Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, strādājiet tikai ar svaigi pagatavotu aizpildītājjavu un neizmantojiet tās atlikumus.

Liekās aizpildītājjavas noņemšana

Ir ļoti svarīgi sākt aizpildītājjavas tīrīšanu īstajā laikā, kad aizpildītājjava jau ir sacietējusi. Visvieglāk to noteikt, novērtējot, vai aizšuvotā virsma jau ir kļuvusi matēta. Ja sākat tīrīšanu pārāk agri, jūs riskējat izmazgāt pārāk daudz aizpildītājjavas; ja pārāk vēlu - aizpildītājjava jau būs sacietējusi, un tās atlikumi cieši pieķersies pārklājumam.

Centieties izvairīties no vienas no visbiežāk pieļautajām kļūdām - flīžu aizpildītājjavas tīrīšanas, izmantojot pārāk daudz ūdens. Pārmērīgi samitrināta aizpildītājjava, mainoties ūdens un cementa attiecībai, vairs nespēs sacietēt tā, kā vajadzētu. Aizpildītājjava zaudēs savu stiprību, un vietās, kur pigments izmazgāsies, parādīsies krāsas pleķi, kā arī aizpildītājjavas krāsa kļūs nevienmērīga. Šis defekts ir īpaši pamanāms, lietojot tumšākas krāsas aizpildītājjavas.

Flīžu aizpildītājjavas mazgāšanai vispiemērotākie ir īpašie celtniecības sūkļi ar noapaļotiem stūriem, kas absorbē daudz ūdens. Izmantojot parasto mājsaimniecības sūkli vai audumu, būs grūti šo darbu veikt kvalitatīvi. Mazgāšanas laikā sūkli bieži izskalojiet tīrā ūdenī. Tas novērsīs virsmas mitro cementa atlieku iekļūšanu šuvēs un nodrošinās, ka šuves krāsa paliek nemainīga.

Flīžu tīrīšanas pēdējais posms ir matētā slāņa noņemšana, kas paliek uz pārklājuma pēc mazgāšanas. Šim darbam visērtāk ir izvēlēties mikrošķiedras lupatiņas, bet derēs arī citi kokvilnas audumi, kas nepūkojas. Jūs nesabojāsiet un nepiesārņosiet flīžu spraugas tikai tad, ja veiksiet pulēšanu pēc aizpildītājjavas pilnīgas izžūšanas un sacietēšanas. Lai sasniegtu nevainojamu rezultātu, izmantojiet cementa palieku tīrītāju Zementschleier-Entferner . Izvēloties pareizo koncentrāciju atbilstoši virsmu piesārņojuma līmenim, jūs bez piepūles noņemsiet celtniecības netīrumus no skābes izturīgu flīžu virsmām. Ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus var izmantot ne agrāk kā pēc divām nedēļām.

4 GALVENĀS FLĪŽU ŠUVJU AIZPILDĪTĀJJAVAS ĪPAŠĪBAS

Universāla lietošana

Knauf elastīgā šuvju aizpildītājjava ir lieliski piemērota gan sienu, gan grīdas flīžu šuvju aizpildīšanai. To var izmantot dažādiem pārklājumiem: glazētiem, terakotas, keramikas izstrādājumiem, mozaīkas flīzēm visās telpās: vannas istabās, virtuvēs, gaiteņos vai veļas mazgātavās. Šī aizpildītājjava ir izturīga pret ūdeni un salu. Pateicoties īpašajām cementa piedevām, Knauf šuves aizpildītājjava ir elastīga, t.i., izturīga pret slodzi. Tā labi pielīp pie flīžu malām un neplaisā. To iespējams izmantot ārdarbos, kur virsmas pakļautas pastāvīgām temperatūras svārstībām, piemēram, balkonos, terasēs, uz ieejas kāpnēm, saimniecības ēkās, kā arī apsildāmām grīdām.

Šauras un platas šuves

Šuves platums tiek izvēlēts, ņemot vērā flīžu izmēru un to ieklāšanas specifiku - aizpildītājjavas kompensē acīm neredzamā flīžu pārklājuma deformācijas. Ar Knauf elastīgo aizpildītājjavu ir iespējams veidot šuves sākot no 1 mm līdz 20 mm platas.

Izturīga pret netīrumiem

Aizpildītājjava neļauj putekļiem un netīrumiem iekļūt flīžu starpās, tāpēc ir svarīgi, lai šuves būtu izturīgas un viegli tīrāmas. Pateicoties šuvju materiāla smalkajam graudam, Knauf elastīgā aizpildītājjava veido gludu virsmu. Netīrumi neiekļūst tās struktūrā un tos var noņemt ar vienkāršiem tīrīšanas līdzekļiem. Parasti flīzes tiek izmantotas daudzus gadus, un visu kalpošanas laiku Knauf aizpildītājjavas šuves izskatās estētiski.

Izturīga pret sēnītēm un citiem mikroorganismiem

Aizpildītājjava neļauj ūdenim un mitrumam iekļūt zem flīzes pamatnē, kā arī aizsargā pret mitrās telpās bieži esošo sēnīšu pelējumu. Knauf aizpildītājjavai ir raksturīga ļoti zema ūdens absorbcija, kas saistīta ar tā dēvēto "pilienu noteces efektu", kad ūdens uz aizpildītājjavas savelkas pilienos un neuzsūcas tās struktūrā.

Deformācijas šuvju veidošana

Grīdas un sienu savienojumos, stūros un plaisās sanitārajās telpās , deformācijas šuvēm, konstrukciju šuvju kopēšanai, izmantojiet Knauf sanitāro silikonu , jo tas ir vēl elastīgāks nekā flīžu šuvju aizpildītājjava. Sanitär-Silicon ir tāda pati krāsu gamma kā flīžu šuvju aizpildītājjavai, kas lietošanas laikā nemaina krāsu. Tas ir viegli lietojams, un tam nav nepatīkamas smakas, kas raksturīga šāda veida produktiem. Izceļas ar izcilām īpašībām saskarē ar ūdeni, ir izturīgs. Piemērots lietošanai iekšdarbiem un ārdarbiem.

Stūra šuvju veidošana

Mazās telpās deformācijas šuves tiek aizstātas ar šuvēm, kas atrodas telpu stūros. Tie visbiežāk ir aizpildīti ar sanitārajiem silikoniem, kas neplaisā, jo tie ir elastīgi, kā arī samazina pelējuma veidošanās risku mitrās telpās.

Dažreiz ārējos stūros papildus izmanto īpašus anodēta alumīnija, nerūsējošā tērauda vai plastmasas profilus. Tie ne tikai palielina stūru mehānisko izturību, bet arī palīdz estētiski atrisināt flīzējuma malu savienojumus problemātiskajās zonās, piemēram, ap logu un durvju ailēm. Pirms stūra šuvju aizpildīšanas ar sanitāro silikonu pārliecinieties, ka tās ir tīras, sausas, bez līmes un šuvotāju atlikumiem.

Veidojiet deformācijas šuves, kas nav šaurākas par 5 mm. To apakšā ievietojiet īpašu polietilēna auklu, lai šuvei būtu pareiza ģeometrija, t.i. lielāks platumā nekā dziļumā. Turklāt aukla nodrošina, ka silikons pielips tikai sānu virsmām un, ka notiekošās virsmu kustības relatīvā mitruma un temperatūras izmaiņu dēļ neplēš hermētiķi.

Vietās, kur iekļūst daudz ūdens, piemēram, dušas kabīnē, veidojiet stūra šuves tā, lai no tām notecētu ūdens. Tas nodrošinās, ka uz šuvēm neveidosies pelējums, kaut arī šajā gadījumā parasti ir sliktākas ventilācijas iespējas. Izvēlieties Sanitär-Silicon krāsu atbilstoši flīžu šuvju aizpildītājjavas krāsai.

Savienojošo šuvju veidošana

Deformācijas šuvju veidošanu, kad tās savieno santehniku ar flīzēm vai citu pārklājumu, bieži var pielīdzināt stūra šuvēm. Parasti savienojuma šuves ir ļoti šauras vai nepaliek vispār, tāpēc vairumā gadījumu tās tiek izveidotas tikai kā dekoratīvs elements - lai padarītu kopskatu skaistāku. Tādējādi silikona hermētiķis zaudē funkcionalitāti. Lai hermētiķis varētu pildīt savu funkciju, tam ir jāsaskaras tikai ar divām sānu virsmām. Lai pareizi izveidotu šādu savienojošo šuvi, jums ir jānoņem santehnikas ierīce, ievietojiet spraugā polietilēna mitruma izturīgu auklu un uzklājiet uz tā silikona hermētiķi Sanitär-Silicon . Šuve tiek veidota tādā pašā veidā, kā aprakstīts iepriekš.

Jāatceras, ka elastīgas savienojošās šuves ir nepieciešamas arī vietās, kur saduras dažādi materiāli, piemēram, flīzes ar durvju apdari vai durvju apmali.

Deformācijas šuvju veidošana

Deformācijas šuvju mērķis ir sadalīt liela laukuma struktūras mazāk nospriegotās vietās, tādējādi kontrolējot un paredzot iespējamās plaisu veidošanās vietas. Izvēloties materiālus šuvju blīvēšanai, jāņem vērā, ka šuves ietekmē tie paši ārējie faktori kā plaknes, kurās tās ir uzstādītas. T.i. temperatūras izmaiņas, UV starojums, nokrišņi, utt.

Pirmkārt, deformācijas šuves jāveido pa visu telpas perimetru un durvīm. To izveidei var izmantot dažādus elastīgus izolācijas materiālus. Silikona hermētiķi visbiežāk izmanto, lai izveidotu deformācijas šuvi starp flīzēm.

Saskaņā ar vispārpieņemtajām celtniecības prasībām, apsildāmās grīdas platība bez deformācijas šuves nedrīkst būt lielāka par 30 m². Ja viens no telpas izmēriem ir lielāks par 8 m, tad temperatūras deformācijas šuve ir jāveido. Arī, ja telpas garuma un platuma attiecība ir lielāka par 2:1 ir jāveido temperatūras deformācijas šuve. Ja grīdas pārklājums būs pakļauts stiprai saules gaismai, piemēram, uz balkona vai terases, veidojiet un piepildiet temperatūras deformējošās šuves ar izvēlēto silikonu vismaz ik pēc 5 metriem. Izvēloties tumšas krāsas flīzes un lielāku formātu, ieteicams šāda veida šuves veidot biežāk - ik pēc 2,5 metriem. Neaizmirstiet šuvē ievietot polietilēna auklu, lai silikons pieliptu tikai pie abām sānu malām un pareizi pildītu savu funkciju.

Strukturālo deformācijas šuvju reproducēšana

Līmējot flīzes, ir jāpievērš uzmanība jau esošajām pamatnes deformācijas šuvēm. Konstrukcijas deformācijas šuves ir jāatkārto arī citos pārklājuma slāņos. Pārņemot, piemēram, celtniecības, konstrukciju deformācijas šuves, ja iespējams, ieteicams izmantot īpašus deformējošos profilus. Pārņemot tā saucamās temperatūras šuves, piemēram, betona pamatnē, šajā vietā jāveido arī flīžu šuve un jāaizpilda ar hermētiķi, t.i., silikonu, nevis šuvotāju. Jāuzmanās arī, lai flīžu līme netiktu uzklāta uz jau esošās pamatnes šuves. Ja šādā vietā ir uzstādīts hidroizolācijas slānis, ieteicams hidroizolācijas slānī virs šuves ieklāt hidroizolācijas lenti. Pēc tam uz tā tiks pielīmētas flīzes, atkārtojot šuvi. Silikonējot šuvi, vispirms vajadzētu to labi iztīrīt un tās apakšā iespiest polietilēna auklu, pēc tam šuvi piepildīt ar silikonu. Tad silikons pielīp tikai sānu virsmām, bet ne uz leju, tāpēc šādā veidā uzstādītā šuve darbojas pareizi, un silikons neplaisā un ilgstoši turas.

Produkti

Noderīgas sadaļas