Knauf Knauf
Weiter

Uzņēmuma profilsKnauf - viens no vadošajiem būvmateriālu ražotājiem pasaulē.

Vairāk nekā 60 valstīs un vairāk nekā 220 ražotnēs visā pasaulē Knauf uzņēmumu grupa nodarbina vairāk kā 23 tūkstošus darbinieku. 2008. gadā grupas apgrozījums sasniedza 5,6 miljardus eiro.

Katras valsts tirgū tiek veidota intensīva, uz savstarpēju uzticību balstīta sadarbība ar būvmateriālu tirgotājiem, būvprojektu izstrādātājiem un arhitektiem. Šo sadarbību sekmē Knauf grupas decentralizētā struktūra. Uz klientiem orientēta domāšana bija, ir un būs viena no Knauf darbinieku būtiskākajām pamatvērtībām.

 • Vispārējs apraksts

  1,1 miljardu tonnu lielās ģipšakmens izejvielu rezerves atsevišķām ražotnēm sniedz drošību vairāku paaudžu garumā. Kopumā visā pasaulē darbojas vairāk kā 60 ģipšakmens raktuves. Līdztekus ģipšakmens ieguvei, neskaitāmas ražotnes tiek apgādātas arī ar sintētisko ģipsi, kuru iegūst ogļu spēkstacijās, dūmgāzu atsērošanas procesā.

  Lasīt vairāk

  Jau pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā tika uzsākta grupas internacionalizācija, kas joprojām turpinās. Pašlaik grupa ražo un piedāvā savus produktus visās Eiropas valstīs. Ražotnes atrodas arī Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, NVS valstīs, Turcijā, Ķīnā un Indonēzijā.

  Produktu klāstā ietilpst tradicionālās ģipškartona plāksnes, iekšdarbiem un ārdarbiem paredzēti apmetumi, kā arī stikla šķiedras vai putupolisterola izolācijas materiāli. Būvobjektu loģistikas nodrošināšanai tiek ražota materiālu transportēšanai paredzēta mašīntehnika.

  Daudzpusīgais sortiments papildus ietver arī ģipša šķiedras plāksnes sienām un grīdām, kā arī dažādas griestu sistēmas, kuru būtiskas sastāvdaļas ir minerālšķiedras plāksnes, ģipškartona plāksnes vai metāla paneļi.

  Aizvērt
 • Izolācijas materiāli

  Ja agrāk grupas piedāvātie tradicionālie produkti bija ģipškartona plāksnes, kuras uzskatīja par primāro produktu, un apmetumi, tad šobrīd grupa kā papildus nozari ir attīstījusi arī izolācijas materiālu ražošanu.

  Lasīt vairāk

  Šī lēmuma pamatā bija 1978. gadā Šelbivilā, ASV notikusī stikla šķiedras ražotāja pārņemšana.

  Mūsdienās stikla un akmens vates izolācijas materiālu ražošana kļūst arvien nozīmīgāka. Knauf uzņēmums var lepoties ar 30 gadus ilgu pieredzi stikla vates ražošanā Ziemeļamerikā. Pēdējos piecos gados arī Eiropā tikušas iegādātas 10 stikla un akmens vates ražotnes, kā arī investēti līdzekļi jaunu ražotņu celtniecībā Austrumeiropā un Krievijā.

  Aizvērt
 • Sausā būvniecība

  Sausās būvniecības aizsākumi meklējami 1958. gadā. Toreiz Iphofenā tika uzbūvēta pirmā Knauf ģipškartona plākšņu ražotne. Kopš tā laika šī nozare nepārtraukti tikusi pilnveidota un tehnoloģiski uzlabota.

  Lasīt vairāk

  Stabilā, pārliecinošā izaugsme, kā arī dāņu uzņēmuma DANOGIPS un norvēģu uzņēmuma NORGIPS pārņemšana attiecīgi 1992. un 2004. gadā, sniedza Knauf grupai iespēju vēl vairāk paplašināt savas tirgus pozīcijas. Pašlaik vairāk kā 40 ražotņu nodrošinātā gada jauda pārsniedz 1miljardu kvadrātmetru.

  Aizvērt
 • Lietie izstrādājumi

  Putupolisterola formas

  Tas, kas aizsākās ar mazu uzņēmumu pārņemšanu, šobrīd ir izveidojies par neatkarīgu produktu nozari. Galvenokārt Francijā tiek izgatavotas putupolisterola formas iepakojumiem, kā arī zem spiediena lieti izstrādājumi automobiļu un izklaides elektronikas sfērām. Nav šaubu, ka visās pārstāvētajās nozarēs Knauf zīmols sola augstvērtīgus produktus un plašu servisa spektru.

 • Apmetumi

  Knauf grupas neatņemama sastāvdaļa ir apmetumu ražošana. Tā aizsākās pagājušā gadsimta 30. gados ar rokas apmetumu izgatavošanu no ģipša, un šobrīd ir attīstījusies līdz daudzpusīgai ražošanas nozarei.

  Lasīt vairāk

  Ģipša, kaļķa un cementa apmetumu sortiments piedāvā iekšdarbu un āra darbu būvniecības risinājumus visaugstākajā tehniskajā līmenī.

  Aizvērt