Knauf Knauf

Cokola apdare - soli pa solim

Weiter

Cokola apdare

Vai tas ir mitrums, sals, sniegs vai jebkāda mehāniska iedarbība - ēkas cokolam jāiztur daudz. Tagad tā vairs nav problēma, jo par izturīgu ēkas cokolu rūpējas jaunais Knauf minerālais apmetums Knauf Sockel-SM Pro . Pateicoties īpašām armējošām šķiedrām un integrētai mitruma barjerai, jaunais Knauf Sockel-SM Pro nodrošina maksimālu cokola aizsardzību. Sockel-SM Pro ir daudzpusīgs materiāls, kas palīdz ietaupīt laiku. To var izmantot gan kā līmjavu, gan kā armējošo javu, gan kā filcētu nobeiguma kārtu.

Kā izveidot cokolu ar Knauf Sockel SM Pro ?

Kā pareizi veikt cokola darbus? Skatieties un uzziniet knifus un detaļas!

1.Solis

Pamatnes sagatavošana pirms cokola apdares

Pārliecinieties, ka pamatne ir nesoša, sausa, gluda, bez putekļiem, eļļas traipiem un citiem slāņiem un daļiņām, kas samazina saķeri ar pamatni. Ja nepieciešams, ar augstspiediena ūdens strūklu nomazgājiet putekļus un ļaujiet virsmai nožūt.

Gruntējiet virsmu. Gruntētajai virsmai jāļauj žūt vismaz 12 stundas.

Gadījumos, kad cokols ir pārklāts ar bitumena hidroizolācijas pārklājumu, izolācijas plāksnes var pielīmēt ar Sockel-SM Pro bez papildu gruntēšanas.

2.Solis

Materiāla iejaukšana

Materiāla iejaukšana

30 kg maisa saturu sajauciet ar ~ 7,7 l tīra ūdens bez papildu piedevām, maisiet līdz 2 min., kamēr iegūta atbilstīga konsistence bez kunkuļiem. Masu nekavējoties izlietojiet! Maisīšanai izmantojiet tīru ūdeni, nepievienojot nekādas piedevas!

3.Solis

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Līmēšana pa perimetru ≥ 40 %.

Līmi uzklājiet ~ 50 mm platā joslā visapkārt izolācijas plāksnes malai un plāksnes vidū veidojiet 3 plaukstas lieluma punktus. Atkarībā no virsmas (vecs apmetums, krāsa, bieza bitumena aizsargkārta u. c.) izolācijas plāksnēm ar biezumu ≥ 150 mm ir nepieciešams papildu stiprinājums ar dībeļiem virs grunts līmeņa ap ēku.

4.Solis

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Klāšana pa visu virsmu.

Ja ir bieza bitumena aizsargkārta, līmjavu var klāt arī uz visas izolācijas plāksnes virsmas. Tādā gadījumā izolācijas plāksnēm ≥ 150 mm papildu stiprinājums ar dībeļiem virs grunts līmeņa ap ēku nav vajadzīgs.

5.Solis

Izolācijas plākšņu līmēšana

Izolācijas plākšņu līmēšana

6.Solis

Izstrāde ar mašīnu 1
  • Izstrāde ar mašīnu 2

Izstrāde ar mašīnu

Izmantojot apmetuma mašīnu, piem., PFT G4, ūdens padevi noregulējiet atbilstoši produkta konsistencei. Sockel-SM Pro uzklājiet uz visas virsmas un horizontāli izlīdziniet ar roboto špakteļlāpstiņu. Kārtas biezums apmēram 5 mm.

7.Solis

Armējošās javas kārtas izveide 1
  • Armējošās javas kārtas izveide 2

Armējošās javas kārtas izveide

Aiļu ārējos stūros pa diagonāli iestrādājiet 300x500 mm lielus armējošā sieta gabalus. Nobeigumā pa visu virsmu „slapjš uz slapja” tehnoloģijā armējuma slāņa ārējā trešdaļā iestrādājiet Knauf armējuma sietu, savienojuma vietās pārklājot vismaz 100 mm. Visam armējumam jābūt pārklātam ar Sockel-SM Pro . Armējuma slāņa biezumam cokola zonā jābūt ne mazāk par 5-7 mm.

8.Solis

Apmetuma nobeiguma slānis 1
  • Apmetuma nobeiguma slānis 2

Apmetuma nobeiguma slānis

Lai veidotu filcētu Sockel-SM Pro ārējo virsmu (slāņa biezums 1-2 mm), ne ātrāk kā nākamajā dienā uz Sockel-SM Pro klājiet nobeiguma javas slāni. Kad līmjava sāk cietēt, virsmu filcējiet. Pirms krāsošanas Sockel-SM Pro ir jāsacietē un jāizžūst. Krāsot/pārklāt var ne ātrāk kā pēc 7 dienām. Ja tiek veidots krāsains dizains, pēc gruntēšanas ar ieteicams 2 kārtās klāt Knauf Autol (premium klases fasāžu krāsa uz silikona sveķu bāzes ar pašattīrīšanas efektu) vai Knauf Fassadol (ar siloksānu pastiprināta krāsa fasādei).

Uz visām apmetuma virsmām, kas saskaras ar augsni vai granti, pēc sacietēšanas un izžūšanas uzklājiet laminētu ģeoplēvi.

Vairāk par Sockel-SM Pro

Noderīgas sadaļas