Knauf Knauf
atpakaļ

Seminārā tiekas jaunie

Seminārā tiekas jaunie

Šopavasar, 21. aprīlī Knauf Akadēmijā pirmo reizi notika RTU Dizaina institūta studentu un pasniedzēju seminārs, kura mērķis - veicināt dialogu starp topošajiem arhitektiem un būvniecības nozares jaunajiem „praktiķiem”. Seminārs sastāvēja no divām daļām. Teorētiskajā daļā par Knauf ilgtspējīgas būvniecības risinājumiem arhitektūrā un starpsienu sistēmu funkcijām un dizainu runāja Knauf tehniskais vadītājs Andris Veinbergs. Praktiskajā daļā Saldus Profesionālās vidusskolas pedagogs Andris Punculis ar saviem zinošajiem audzēkņiem demonstrēja starpsienas ar dizaina elementiem montāžu. Praktiskajā nodarbībā uzskatāmi tika parādīts, kā sasniegt perfektu telpas vizuālo dizainu, vienlaikus iegūstot arī labu būvakustiku un funkcionalitāti.

Jebkuras ēkas arhitektam un būvdarbu izpildītājam ideālā variantā būtu jāsaprotas no pusvārda. Šis seminārs bija pirmais šāda veida vēstnesis topošo speciālistu profesionālās komunikācijas stiprināšanā, attiecību veidošanā, kopīgu vērtību platformas apzināšanā, kas vēl vairāk palīdzēs celt jauno speciālistu profesionālo latiņu. Turklāt nākotnē RTU Arhitektūras fakultātē varēs apgūt iekštelpu arhitektūras plānošanas specialitāti, kādu šobrīd piedāvā, piemēram, augstskolas Vācijā un Austrijā, kas būs vēl viens nozīmīgs ieguvums jaunajiem speciālistiem un būvniecības nozarei kā tādai.

Leģendārais modernās arhitektūras pionieris, dizainers un pilsētplānotājs Lekorbizjē reiz atzina, ka arhitektūra nozīmē objektu un to funkciju sakārtošanu. RTU Dizaina institūta seminārs jaunajiem nozares speciālistiem parādīja, ka gan Knauf kā uzņēmuma iniciatīva, gan Knauf ražotie materiāli ir lieliski instrumenti šīs arhitektūras kārtības iegūšanā un uzturēšanā.