Knauf Knauf
atpakaļ

Ko varoņdarbs nozīmē mūsdienās

Ko varoņdarbs nozīmē mūsdienās

Ļoti neparastā vietā Salaspilī, kur kādreiz atradās koncentrācijas nometne un tika necilvēcīgi iznīcināti četrdesmit septiņi tūkstoši cilvēku, kur ir bijusi arī bērnu koncentrācijas nometne, kurā bērniem izsūknēja asinis, tiek celts dievnams.

Līdzekļu trūkuma dēļ mūsu draudze ceļ dievnamu pašu spēkiem, taču ir vajadzīgi būvmateriāli. Šajā nolūkā mēs vērsāmies pie Jāņa Krauļa kunga un SIA Knauf.

Ir viegli dalīties, kad ir pārpilnība un esi pārliecināts, ka rītdiena noteikti atkal nesīs peļņu. Taču šobrīd, ekonomiskās krīzes laikā, kad nav stabilitātes, materiālo līdzekļu ziedošana ir varoņdarbs, jo tā ir pārliecība, ka Mūsu Kungs mūs neatstās, ka dots devējam atdodas. Uz to ir spējīgi vienīgi cilvēki ar plašu un labu sirdi, kas ir līdzjūtības un žēlastības pilna.

Pie šādu cilvēku pulka pieder Jāņa Krauļa kungs un viņa darbinieki.

Cilvēka ķermenis ir dvēseles templis. Diemžēl lielākā daļa cilvēku vairāk gādā par ķermeni, nevis par nemirstīgo dvēseli, kas tajā mājo. Tādēļ ceļ mājas, veikalus, slimnīcas. Nav šaubu, ka par ķermeni vajag rūpēties.

Taču ir cilvēki, kas saprot, ka dvēsele ir augstāka par ķermeni, un, ka ķermenis cieš, kad dvēsele ir slima; ka ir nepieciešams celt dvēseles slimnīcas - dievnamus.

Dievnamā dvēsele gūst dziedinājumu no visām garīgajām kaitēm, kas padara dzīvi neizturamu pat tad, ja materiālā ziņā tā ir labi nodrošināta.

Šādu slimnīcu dvēselei, t.i., dievnamu, palīdz celt Jāņa Krauļa kungs un viņa darbinieki.

Viņi uzņēma mūs ar tādu siltumu un sirsnību, it kā mēs ziedotu viņiem, nevis otrādi. Viņi izdarīja pat vairāk, nekā mēs bijām lūguši: piešķīra augsti kvalificētus inženierus, lai aprēķinātu visu nepieciešamo.

Visa mūsu draudze zemu paklanās Jāņa Krauļa un viņa darbinieku priekšā, pateicībā par viņu atsaucīgo un žēlsirdības pilno sirdi.

Salaspils pilsētas

Svētā lielmocekļa un Uzvarētāja Georgija

baznīcas pārzinis

virspriesteris Boriss Bakumenko.

03.08.2010.