Knauf Knauf
atpakaļ

Knauf – 20 gadi Baltijas tirgū!

Knauf – 20 gadi Baltijas tirgū!

Jau vairāk nekā 80 gadus Knauf vārds ir pazīstams gan būvniecības profesionāļiem, gan amatieriem. Izaudzis no tradicionāla ģipša ražošanas ģimenes uzņēmuma, šodien Knauf ir viens no lielākajiem būvmateriālu un to sistēmu, īpaši sausās būves, ražotājiem, kas pārstāvēts vairāk nekā 60 pasaules valstīs visos piecos kontinentos, kopā nodarbinot 24 000 cilvēku.

Knauf Baltijas tirgū ienāca un nostiprinājās pirms 20 gadiem. Latvijā Knauf SIA tika dibināts 1994. gada 4. oktobrī, kam sekoja Lietuvas UAB “Knauf” un Igaunijas Knauf Tallinn UÜ uzņēmumu atklāšana. Tas bija arī sākums intensīvai attīstībai, inovācijām, jaunu tirgu apgūšanai un produkcijas sortimenta paplašināšanai – dinamiskam “Baltijas tīģeru” lēcienam.

Kopš Knauf SIA pirmsākumiem uzņēmums gadu no gada pakāpeniski attīstījies, atklājot jaunas ražotnes, kāpinot ražošanas apjomus un paplašinot ražotās produkcijas klāstu. 1997. gadā Knauf Latvijas ražotnē uzsāka metāla profilu izgatavošanu. Četrus gadus vēlāk - 2001. gadā – startēja ģipša sauso maisījumu ražotne, kurā nule kā ir uzstādīta arī jauna špakteļmasu ražošanas iekārta. 2000. gadā ekspluatācijā tika nodota ģipškartona plākšņu rūpnīca, kam sekoja tās rekonstrukcija un ražošanas līnijas pagarināšana 2007. gadā, savukārt pēdējo desmit gadu laikā pakāpeniski darboties uzsāka vēl divas jaunas ražotnes: 2006. gadā atklāja cementa sauso maisījumu ražotni un 2011. gadā - perlīta ražotni.

Kopumā Knauf Baltijas tirgū piedāvā vairāk kā 3000 produktus. Liela daļa šajā reģionā izmantoto Knauf būvmateriālu – ap 60 nosaukumu 160 dažādās variācijās - ir ražoti Knauf SIA rūpnīcā Stopiņu novada Sauriešos; kā vispopulārākās un plašāk izmantotās minamas ģipškartona plāksnes, ražotas no dabīgā ģipša, profili, špakteles, flīžu līmes, apmetumi, gruntis, pašizlīdzinošās grīdas un fasāžu siltināšanas produkti. Ģipsis ražošanas vajadzībām Latvijā tiek iegūts turpat pie rūpnīcas esošajā ģipša karjerā. Apzinoties šī unikālā un vērtīgā izrakteņa nozīmi, Knauf ne tikai no dabas ņem, bet arī dod. Iepriekšējās ģipša ieguves karjeras tagad ir pārvērstas divos skaistos, dabīgos ezeros.

Knauf ražojumu, kā arī vides un darba drošības atbilstību Eiropas līmeņa prasībām apliecina kvalitātes vadības sertifikāts ISO 9001:2008, OHSAS 18001 Arodveselības un darba drošuma pārvaldības sistēmas sertifikāts un Vides pārvaldības sistēma atbilstoši ISO 14001.

No Knauf SIA ražotnes ik dienu būvmateriāli un kompleksās būvniecības sistēmas aizceļo uz sadarbības partneru veikaliem un objektiem visā Baltijā. Knauf produkcijai ir augsts uzticības reitings ne tikai tādēļ, ka produkti ir kvalitatīvi un videi draudzīgi, bet arī tādēļ, ka Knauf pastāvīgi uztur dialogu ar būvniekiem, arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un pasūtītājiem, kā arī būvmateriālu tirgotājiem, veicinot viedokļu un ideju apmaiņu. Tam lieti noder arī 2012. gadā izveidotais Knauf info centrs, kur katru darba dienu pa tālruni 67 032 999 iespējams saņemt profesionālas Knauf speciālistu konsultācijas un derīgus padomus būvniecības un remonta jautājumos.

Knauf komplekso sistēmu kvalitatīvu pielietojumu nodrošina regulārie būvniecības speciālistu semināri apmācību centrā Knauf Akadēmija un uzņēmuma līdzstrādnieku profesionālās konsultācijas būvobjektos. Knauf pastāvīgi sadarbojas arī ar Latvijas izglītības iestādēm un profesionālajām nozares asociācijām.

Tāpat Knauf vienmēr ir apzinājies, ka nākotne balstās ne tikai uz tehnoloģiskiem sasniegumiem un inovācijām, bet glabājas arī lojālu darbinieku rokās, tāpēc uzņēmumā valda spēcīga ģimenes kultūra un augsti darba motivācijas standarti.

Jaunuzceltās ēkas un renovētie objekti visā Baltijā pierāda Knauf ražoto materiālu plašās pielietošanas iespējas. Ievērojamu skaitu pēdējo 20 gadu laikā uzcelto slimnīcu, biroja ēku, sporta arēnu, augstceltņu un universitāšu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā var droši apzīmogot ar Knauf kvalitātes zīmogu.