Knauf Knauf
atpakaļ

KJT 2012 uzvarētāja gods - Latvijai!

KJT 2012 uzvarētāja gods - Latvijai!

Laikā no 5.-8. jūnijam Rīgā norisinājās ikgadējais jauno būvniecības profesionāļu konkurss Knauf Junior Trophy. Nopietnajā, izaicinājumiem bagātajā sacensībā piedalījās jaunieši gan no Baltijas valstīm, gan Čehijas, Austrijas un Šveices, gan Slovēnijas, Rumānijas, Horvātijas, Maķedonijas, Serbijas un Bulgārijas. Krievijas, Ukrainas un Kazahstānas komandām šis bija pirmais starts konkursa pastāvēšanas vēsturē.

6. jūnija rītā sacensību dalībnieki pulcējās Rīgas Amatniecības vidusskolā, kur tos ar uzrunām sveica Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās, Vācijas vēstniecības Latvijā pārstāvis H.G. Simona kungs un Rīgas Amatniecības vidusskolas direktore M. Vanagas kundze. Knauf tirdzniecības vadītājs Baltijā D. Meškuotis skolai pasniedza dāvanu – no Knauf materiāliem veidotu stendu ar roku atlējumiem ar devīzi “Roku darbs, zelta vērts”, tādējādi apliecinot aroda prasmju augsto novērtējumu, kā arī izsakot cieņas pilno atzinību arodskolai par nozīmīgo ieguldījumu profesionālu meistaru sagatavošanas darbā. Svinīgajai atklāšanai sekoja konkursa teorētiskā un praktiskā daļa.

Sacensību diena noslēdzās ar neaizmirstamu apbalvošanas ceremoniju un izklaides programmu Jūrmalā. Par KJT 2012 uzvarētājiem jau otro gadu pēc kārtas tika kronēti Latvijas komandas dalībnieki - šoreiz Staņislavs Stankevičs un Aleksandrs Pasečniks no Daugavpils Celtnieku profesionālās vidusskolas, otrā un trešā vieta attiecīgi tika Lietuvas un Austrijas komandām; pārējie dalībnieki atzinīgi novērtēja iegūto pieredzi un profesionālo izaugsmi, pateicoties konkursam. Vakara gaitā konkursantiem bija iespēja uzspēlēt volejbolu, galda futbolu un mēroties spēkiem ārmreslingā, viņus izklaidēja velo triālisti, karsējmeitenes un uguns šovs.

Savukārt, nākamajā dienā dalībnieki devās uz krāšņo Siguldu, , lai vizinātos ar gaisa vagoniņu, apskatītu pilsdrupas un Gūtmaņalu, ar plostu laistos pa Gauju un saņemtu devu adrenalīna braucienā ar vasaras bobu. Pēc aizraujošas dienas dalībnieki devās pastaigā pa Vecrīgu, galvaspilsētas senāko daļu. Diena noslēdzās ar kopīgām vakariņām atpūtas centrā “Lido”, kur varēja nobaudīt ārzemju viesiem nepazīstamos latviešu ēdienus.

Trīs notikumiem bagātās dienas nākamajiem būvniecības profesionāļiem sniedza fantastisku pieredzi un rūdījumu. Pateicoties KJT, jauniešiem ir radušās ciešas draudzības saites un iedvesma arī nākotnē pieņemt izaicinājumus būvniecības jomā.