Knauf Knauf
atpakaļ

Mežaparka Lielā estrāde

Mežaparka Lielā estrāde

Lepojamies, ka varam būt daļa no atjaunotās un skaistās Mežaparka lielās estrādes, kuras būvniecībā izmantoti kvalitatīvie Knauf būvmateriāli.

Mežaparka Lielā estrāde tradicionāli ir tautas kultūras rituālu vieta, kurā rodas latviešu saliedētības un varenības spēks. Atjaunošanas darbu rezultātā tagad tā ieguvusi arhitektu iecerētās “Sidraba birzs Dziesmu kalnā” veidolu. Pateicoties būves sazarotajam “koku rakstam” un individuālajam akustiskajam risinājumam, estrāde kļūs par mūsdienu kultūras notikumu mājvietu Latvijā un ievērojamu arhitektonisko objektu arī pasaules līmenī.

2023. gadā, atzīmējot Dziesmu un deju svētku 150. gadadienu, Mežaparkā norisināsies XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki.

Estrādes atjaunošanu darbu rezultātā līdzšinējā svētku estrādes teritorijas platība ir palielināta līdz 146430 kvadrātmetriem. Estrādes centrālās ēkas platība ir 10185 m2, un pāri dziedātāju telpas daļai uzklāts īpašais Valmieras stikla šķiedras membrānas jumta segums 5324 m2 platībā. Jaunajā estrādē būs iespēja uzstāties ap 13000 koristiem, kā arī uzņemt dejotājus lielākā (paplašinātajā) dejošanas laukumā. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība ir 22197 m2 ar sēdvietām 30557 skatītājiem.

Komfortablai iekštelpu gaisotnei SIA Knauf objektā nodrošina sausās būves materiālus un sistēmas, kā arī akustiskos risinājumus ar Cleaneo Acoustic perforētajām plāksnēm skaņas absorbcijai un kliedēšanai.