Knauf Knauf

Cokola apdare - soli pa solim

Weiter

Cokola apdare

Vai tas ir mitrums, sals, sniegs vai jebkāda mehāniska iedarbība - ēkas cokolam jāiztur daudz. Tagad tā vairs nav problēma, jo par izturīgu ēkas cokolu rūpējas jaunais Knauf minerālais apmetums Knauf Sockel-SM Pro . Pateicoties īpašām armējošām šķiedrām un integrētai mitruma barjerai, jaunais Knauf Sockel-SM Pro nodrošina maksimālu cokola aizsardzību. Sockel-SM Pro ir daudzpusīgs materiāls, kas palīdz ietaupīt laiku. To var izmantot gan kā līmjavu, gan kā armējošo javu, gan kā filcētu nobeiguma kārtu.

Kā izveidot cokolu ar Knauf Sockel SM Pro ?

Kā pareizi veikt cokola darbus? Skaties un uzzini knifus un detaļas!

1.Solis

Pamatnes sagatavošana pirms cokola apdare

Pārbaudiet, vai pamatne ir nesoša, sausa, gluda, bez putekļiem, bez eļļas traipiem un citiem slāņiem un daļiņām, kas samazina saķeri ar pamatni. Ja nepieciešams, ar augstspiediena ūdens strūklu nomazgāt putekļus un ļaut nožūt.

Gruntējiet virsmu. Gruntētajai virsmai jāizžūst vismaz 12 stundas.

Gadījumos, kad cokols ir pārklāts ar bitumena hidroizolācijas pārklājumu, izolācijas plāksnes var pielīmēt ar Sockel-SM Pro bez papildus gruntēšanas.

2.Solis

Materiāla iejaukšana

Materiāla iejaukšana

30 kg maisa saturu sajaukt ar ~ 7,7 l tīra ūdens bez papildu piedevām, maisīt līdz 2 min., kamēr iegūst atbilstīgu konsistenci, bez kunkuļiem, ko nekavējoties izlieto. Maisīšanai izmantot tīru ūdeni, nepievienojot nekādas piedevas!

3.Solis

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Līmēšana pa perimetru ≥ 40 %.

Līmi uzklāt ~ 50 mm platā joslā visapkārt izolācijas plāksnes malai un plāksnes vidū veidot 3 plaukstas lieluma punktus. Atkarībā no virsmas (vecs apmetums, krāsa, bieza bitumena aizsargkārta u. c.) izolācijas plāksnēm ar biezumu ≥ 150 mm ir nepieciešams papildu stiprinājums ar dībeļiem virs grunts līmeņa ap ēku.

4.Solis

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Cokola izolācijas plākšņu līmēšana

Klāšana pa visu virsmu.

Ja ir bieza bitumena aizsargkārta, līmjavu var klāt arī uz visas izolācijas plāksnes virsmas. Tādā gadījumā izolācijas plāksnēm ≥ 150 mm papildu stiprinājums ar dībeļiem virs grunts līmeņa ap ēku nav vajadzīgs.

5.Solis

Izolācijas plākšņu līmēšana

Izolācijas plākšņu līmēšana

6.Solis

Izstrāde ar mašīnu 1
  • Izstrāde ar mašīnu 2

Izstrāde ar mašīnu

Izmantojot apmetuma mašīnu, piem., PFT G4, ūdens padevi noregulēt atbilstoši produkta konsistencei. Sockel-SM Pro uzklāt uz visas virsmas un horizontāli izlīdzināt ar roboto špakteļlāpstiņu. Kārtas biezums apmēram 5 mm.

7.Solis

Armējošās javas kārtas izveide 1
  • Armējošās javas kārtas izveide 2

Armējošās javas kārtas izveide

Aiļu ārējos stūros pa diagonāli iestrādāt 300x500 mm lielus armējošā sieta gabalus. Nobeigumā pa visu virsmu „slapjš uz slapja” tehnoloģijā armējuma slāņa ārējā trešdaļā iestrādāt Knauf armējuma sietu, savienojuma vietās pārklājot vismaz 100 mm. Visam armējumam jābūt pārklātam ar Sockel-SM Pro . Armējuma slāņa biezums cokola zonā ne mazāk par 5-7 mm.

8.Solis

Apmetuma nobeiguma slānis 1
  • Apmetuma nobeiguma slānis 2

Apmetuma nobeiguma slānis

Lai veidotu filcētu Sockel-SM Pro ārējo virsmu (slāņa biezums 1-2 mm), ne ātrāk kā nākamajā dienā uz Sockel-SM Pro klāt nobeiguma javas slāni. Kad līmjava sāk cietēt, virsmu filcēt. Pirms krāsošanas Sockel-SM Pro ir jāsacietē un jāizžūst. Krāsot/pārklāt var ne ātrāk kā pēc 7 dienām. Ja tiek veidots krāsains dizains, pēc gruntēšanas ar Knauf Grundol (Knauf Tiefengrund) ieteicams 2 kārtās klāt Knauf Autol (premium klases fasāžu krāsa uz silikona sveķu bāzes ar pašattīrīšanas efektu) vai Knauf Fassadol (ar siloksānu pastiprināta krāsa fasādei).

Uz visām apmetuma virsmām, kas saskaras ar augsni vai granti, pēc sacietēšanas un izžūšanas uzklāt laminētu ģeoplēvi.

Vairāk par Sockel-SM Pro

Noderīgas sadaļas