Knauf Knauf
atpakaļ

Knauf silda Latvijas ekonomiku

Knauf silda Latvijas ekonomiku

Rīga, Latvija – 2010. gada 3. jūnijā – Latvijas ekonomikas atlabšana lielākoties balstās uz eksportspējīgo uzņēmumu pleciem. SIA Knauf pēdējo 2 gadu laikā ir palielinājusi sava uzņēmuma eksporta daļu par aptuveni 30 procentiem un šobrīd ārpus Latvijas pārdod 70% saražotās produkcijas, stabili saglabājot pozitīvu eksporta pieauguma tendenci. Galvenie noieta tirgi jau vairākus gadus ir Igaunijā, Lietuvā un Baltkrievijā; šogad noslēgti tirdzniecības līgumi arī ar Krievijas, tajā skaitā Kaļiņingradas apgabala, kompānijām.

Uzņēmums Knauf 2009. gadā valstij kopumā devis 2,45 miljonu latu lielus nodokļu ieņēmumus. Likumsakarīgi tas nozīmē garantētas darba vietas lielam skaitam Knauf līdzstrādnieku. Un tas nozīmē arī atbildības uzņemšanos par neaizsargātākajām sociālajām grupām. Piemēram, balstoties uz vidējās pensijas aprēķiniem, Knauf ar iztikas līdzekļiem visu 2009. gadu nodrošinājis 1156 pensionārus. Bez tam uzņēmums Knauf ražošanā izmanto ap 60% vietējo izejvielu un pakalpojumu, tādējādi aktīvi atbalstot vietējo kompāniju darbu, kas tālāk ved pie papildus nodokļiem Latvijas valstij.

Vērienīgo eksporta apjomu un stabilo tā pieaugumu nodrošina Knauf produktu augstā materiālā un intelektuālā pievienotā vērtība. Pastāvīgs darbs pie inovatīvu produktu izstrādes noris gan zinātniskā līmenī, gan praksē, savukārt, kopējais investīciju apjoms uzņēmumā pārsniedz 80 miljonus eiro. Tas apliecina SIA Knauf uzņēmējdarbības ilgtspēju un ieguldījumu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Būtiska uzņēmuma priekšrocība pašreizējā tirgus situācijā ir relatīvi zemās darbaspēka izmaksas, kas nodrošina konkurētspēju eksporta tirgos, spītējot salīdzinoši augstajām energoresursu cenām.

Par Knauf:

Gandrīz jau 80 gadus Knauf uzņēmums pasaulē ir pazīstams kā nozīmīgs ģipša ieguves un pārstrādes uzņēmums. Tā veiksmīgā darbība ir aizsākusies 1932. gadā Vācijā, kad brāļi Alfons un Kārlis Knaufi nodibināja savu uzņēmumu. Šajā laikā Knauf ir ievērojami paplašinājies un ģipša būvmateriālu ražošanas un eksporta apjomu ziņā - ir viens no vadošajiem Eiropā. Patreiz koncerna ietvaros ir nodarbināti pāri par 23 000 darbinieku 150 uzņēmumos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, kopumā pavisam - vairāk kā 40 pasaules valstīs.