Knauf Knauf
atpakaļ

Knauf atbalsta filmu Rīgas Sargi

Knauf atbalsta filmu Rīgas Sargi

2007. gada 11. novembrī – Lāčplēša dienā – pirmizrādi piedzīvoja Aigara Graubas režisētā un Andreja Ēķa producētā filma Rīgas Sargi. Atbalstot šo vērienīgo un Latvijas kinematogrāfam nozīmīgo projektu, kino „realitātes” būvēšanā neaizstājami bijuši Knauf būvmateriāli.

Kā jau vēsturiskai drāmai pienākas, darbības vide, kostīmi un sīkākās detaļas ir tas, kam filmas veidotāji pievērsuši īpašu uzmanību. Mūsdienu Rīgā, it īpaši tai krastmalas posmā, kur savulaik darbojās pilsētas sargi, no 20. gadsimta sākuma maz kas palicis, tāpēc praktiski jaunu Rīgu nācās būvēt kur citur. Tukuma rajona Slampes pagastā speciāli izveidotajā kino pilsētā praktiski klajā pļavā un kādreizējo māju drupu vietā tika uzbūvēti nami, dzelzceļa un tramvaja sliedes un paceļamais tilts.

Kinofilma Rīgas sargi vēsta par patiesu draudzību un īstu mīlestību uz Latvijas neatkarības cīņu fona. Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti, karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa — gan par Elzas sirdi, gan par jaundibināto Latvijas valsti — vēl tikai priekšā. Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un šķiet, ka vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir Sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.