Knauf Knauf
atpakaļ

FK Dinamo Saurieši

FK Dinamo Saurieši

Stopiņu novada futbola klubs Dinamo Saurieši ir dibināts 2009. gada 18. aprīlī ar mērķi piesaistīt kā Sauriešu pagasta, tā arī Stopiņu novada bērnus un jauniešus sportiskām aktivitātēm un aktīvam dzīvesveidam. Likumsakarīgi, klubs ir kļuvis par futbola popularizēšanas pionieri visā plašajā novadā. Ar katru gadu kluba dalībnieku skaits pieaug – šobrīd futbolā trenējas 60 spēlētāju vecumā no 6 līdz 14 gadiem.

Kluba dibinātājs ir Kirils Buravcevs, kurš vienlaicīgi pilda gan kluba vadītāja, gan galvenā trenera pienākumus. Bez viņa komandā darbojas vēl trīs speciālisti: trenera palīgs Pāvels Baševojs, aerobikas trenere Alīna Rimkusa, kā arī ārsts – fizioterapeits Vidvuds Vimbsons.

Vairojot sportiskos panākumus, kluba atlēti jau ir iekarojuši savu vietu uz Latvijas futbola laukumiem. 2012. gadā Dinamo Saurieši spēlētāji pārstāvēja savu valsti un izcīnīja godpilno trešo vietu starptautiskajā turnīrā MTG vienoti mieram (MTG United For Peace). Savukārt, šā gada janvārī 2001. gadā dzimušo sportistu komanda saņēma godalgas citās starptautiskās sacensībās Kareivju kauss (Warrior Cup) Igaunijā. Augstvērtīgo kluba sniegumu apliecina arī fakts, ka četri spēlētāji ir uzaicināti spēlēt reģionālajā Vidzemes izlasē. FK Dinamo Saurieši šajā pavasarī Stopiņu novada sastāvā pirmo reizi vēsturē startēs Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Līdz ar kluba attīstību ir augusi arī nepieciešamība pēc papildus atbalsta. 2009. gada rudenī Stopiņu novada dome uzņēmās pirmā kluba sponsora lomu. Savukārt, šā gada sākumā sadarbību ar Dinamo Saurieši uzsāka uzņēmums Knauf, tādējādi paceļot FK Dinamo Saurieši jaunā attīstības līmenī. Jau gada pirmajos mēnešos futbola klubs ir saņēmis jaunu sporta ekipējumu un inventāru, spēlētāji ir tikuši pie jauniem treniņtērpiem, kā arī jaunie sportisti tiek motivēti ar dažādām noderīgām balvām. Svarīgi, ka daudzi no spēlētāju vecākiem strādā SIA Knauf, tāpēc futbola kluba un Knauf sadarbība stiprina ne tikai jauniešu sportisko izaugsmi un ticību saviem spēkiem, bet arī ģimeniski vieno bērnus un viņu vecākus, kā arī apliecina ikviena dalībnieka svarīgo lomu kopīgā mērķa sasniegšanā. Gluži kā uzņēmumā Knauf, arī FK Dinamo Saurieši filosofija vispirms ir balstīta uz ģimeniskām vērtībām un valstisku domāšanu, un tikai pēc tam seko specifiskie futbola uzstādījumi un sportiskās ambīcijas. Piemēram, ik gadu kluba treneri kopā ar jaunajiem spēlētājiem piedalās gan novada vides sakopšanas talkās, gan citos sociālajos projektos.