Knauf Knauf
atpakaļ

Plaši apmeklēta Knauf konference aktualizē BIM nozīmi būvniecībā

BIM konference

2017. gada 26. aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisinājās Knauf uzņēmumu grupas rīkotā konference “Ēkas Informācijas Modelēšana” (BIM). Pasākuma mērķi - skaidrot modulāro sistēmu pielietojumu, iepazīstināt industrijas pārstāvjus ar Knauf un Knauf Insulation BIM risinājumiem, kā arī rosināt viedokļu apmaiņu par modelēšanas sistēmas priekšrocībām mūsdienīgai un ilgtspējīgai būvniecībai. Vairāk nekā 200 konferences dalībnieki noklausījās respektablu Latvijas, Beļģijas, Vācijas un Spānijas vieslektoru prezentācijas, kā arī izmantoja iespēju uzdot jautājumus un iesaistīties radošās diskusijās.

Ar BIM principiem, vēstures retrospektīvu un labāko Eiropas pieredzi šīs modelēšanas sistēmas izmantošanā konferencē uzstājās spāņu arhitekts, Bimetica līdzdibinātājs un SMART būves starptautiskās nodaļas biedrs Kristobals Bernāls. Knauf pārstāvis Dirks Stötzers (Vācija) apliecināja Knauf labo praksi BIM sniegto iespēju apgūšanā un uzsvēra BIM nozīmi ražotāju, projektētāju un attīstītāju ikdienas darbā. Izmantojot reālus objektus, piemēram, slaveno Elbas filharmoniju Hamburgā, lektors demonstrēja BIM un Knauf piedāvāto risinājumu kombinācijas konstrukciju analīzei, projektēšanai un simulācijām dažādās projekta izstrādes stadijās. D. Stötzers atklāja, ka pastāv vairākas lietojumprogrammatūras, kas ļauj izmantot BIM objektus. 2014. gadā Knauf uzsāka savas bibliotēkas veidošanu BIM vidē, kur objekti sastāv gan no grafiskā dizaina, gan specifiskas informācijas, palīdzot projektēt ērtāk, ātrāk un saimnieciskāk.

Vācijas uzņēmuma Pollmeier pārstāvis Marks Hagedorns iepazīstināja ar Knauf Pocket Kit – kompaktu un viegli transportējamu sistēmu ātrai un vienkāršai starpsienu ar bīdāmam durvīm izbūvei. Savukārt Knauf Insulation Central Marketing & Sales Belgium pārstāvis Deivids Apelfelds stāstīja par Knauf Insulation BIM risinājumiem, uzsverot ēku BREEAM sertifikācijas un EPD deklarāciju nozīmi. Viņš atzina, ka BIM ir lielisks investoru, būvnieku un citu projektā iesaistīto personu palīgs, lai orientētos milzīgajā datu apjomā un padarītu darba procesu caurspīdīgāku. D. Apelfelds pauda pārliecību, ka BIM risinājumi un BREEAM ēku sertifikācija jau tuvākajā nākotnē kļūs par ilgtspējīgas būvniecības stūrakmeni.

Par Latvijas uzņēmumu veikumu modelēšanas sistēmu jomā konferencē runāja vairāki nozares profesionāļi. Skanstes Attīstības Aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags prezentēja Skansti - jauno Rīgas moderno centru, kas nākotnē kļūs par vienu no pievilcīgākajiem un draudzīgākajiem Rīgas mikrorajoniem ar attīstītu infrastruktūru, jaunu tramvaja līniju un mūsdienīgu sabiedrisko apbūvi. BIM risinājumi šī projekta realizācijā jau tiek un vēl vairāk tiks izmantoti nākotnē.

Guntars Cauna no uzņēmuma Pillar Management atklāja jaunā projekta New Hanza attīstības vīziju – teritorijas plānojumu ar dzīvojamajām, biroju un sabiedriskajām ēkām, parku un ielu infrastruktūru.

Par ēku informācijas modelēšanu programmatūrā Tekla Structures stāstīja SIA “BIM Solutions” pārstāvis Jānis Marcinkevičs. Tekla Structures ļauj projektēt lielus un sarežģītus objektus, modelējot konstrukcijas sevišķi detalizēti, un dalīties ar informāciju visu būvniecības procesā iesaistīto pušu starpā gan projektēšanas, gan būvniecības laikā.

Ar Knauf produktu un to sistēmu jaunumiem konferences dalībniekus iepazīstināja vairāki SIA Knauf pārstāvji. Knauf FireWin produktu grupas vadītājs Kristaps Puļķis aplūkoja FireWin ugunsdrošos risinājumus, kas ietver inovatīvus augstākās kvalitātes produkts efektīvai ugunsdrošības prasību izpildei. Knauf Insulation tirgus attīstības koordinators Latvijā Santis Girnius prezentēja jaunāko Knauf Insulation veikumu: Heraklith Tektalan ugunsdrošo un skaņu absorbējošo apdari griestiem un Urbanscape zaļo intensīvo un ekstensīvo jumtu ugunsdrošiem, skaņu absorbējošiem risinājumiem.

Konferenci noslēdza SIA Knauf Tehniskā vadītāja Andra Veinberga uzstāšanās, rezumējot, ka BIM ir jauns un aizraujošs būvniecības instruments, kas piedāvā izcili produktīvas komunikāciju iespējas, apvienojot visas būvniecības procesā iesaistītās puses - no projekta pasūtītāja līdz pat celtniekam objektā. Ēkas informācijas modelēšanā Knauf kā ražotājs turpina pilnveidoties un sniegt sadarbības partneriem arvien plašākas iespējas. BIM risinājumu nozīme nākotnē tikai pieaugs, un Knauf uzņēmumu grupa nerimstoši turpina sekot šīs būvniecības jomas aktualitātēm.

Knauf pateicas visiem konferences apmeklētājiem par atsaucību, auglīgajām diskusijām un ieguldījumu ilgtspējīgas būvniecības veicināšanā!